Z kraju 27 lutego 2020

Legia na dłużej ze sponsorem

PGNiG Termika będzie dalej sponsorem pierwszej drużyny Legii Warszawa występującej w PKO Bank Polski Ekstraklasie.


Umowa została przedłużona na okres do 30 czerwca 2021 roku. Firma będzie oficjalnym dostawcą ciepła dla klubu. 

– Wieloletnia współpraca PGNiG Termika z Legią to dla nas dowód szczególnego zaufania, pokazujący jak wiele wzajemnych korzyści może dać przemyślane i mądrze rozwijane partnerstwo dwóch silnych marek. Bardzo się cieszę, że będziemy się dalej wspólnie wspierać w osiąganiu naszych celów, szczególnie, że łączy nas nie tylko pasja do piłki, ale także miłość do Warszawy – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

– PGNiG Termika to spółka dysponująca największą elektrociepłownią w Unii Europejskiej, która m.in. wytwarza ciepło dla 70 proc. mieszkańców Warszawy, w tym dla obiektów Legii Warszawa. Nasi pracownicy to również wierni kibice warszawskiej drużyny. Dlatego wspieramy Legię Warszawa. To ważna część budowy naszej marki – powiedział Dawid Jaworski, wiceprezes PGNiG Termika SA.

– Nasze działania wpisują się również w rządowy program rozwoju piłki nożnej w Polsce, który jako „Plan dla piłki”, w ubiegłym roku, został zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego i z zadowoleniem przyjęty przez przedstawicieli Ekstraklasy. Chcemy, aby polska piłka nożna była silna i chcemy być z niej dumni – dodał wiceprezes Dawid Jaworski.

PGNiG Termika jest sponsorem klubu od 2013 roku.