Z kraju 13 stycznia 2012

Mozil odwiedził stadion Górnika

W piątek na stadionie zabrzańskiego Górnika pojawił się Czesław Mozil. Wokalista, znany jako Czesław Śpiewa, urodził się w Zabrzu i jest zagorzałym fanem tego klubu.

\"\"
Z Mozilem spotkał się prezes zabrzan Artur Jankowski, który wręczył mu koszulkę Górnika z nazwiskiem muzyka i numerem 14 na plecach, a także klubowy szalik i album wydany z okazji 60-lecia klubu. Dla Czesława bardzo ważnym prezentem było zaproszenie na mecz z Legią Warszawa, który odbędzie się 19 lutego w Zabrzu.

– Dla mnie to wielkie przeżycie, że zostałem zaproszony do Górnika i mogłem poznać jego historię oraz ludzi, którzy nim zarządzają – przyznaje muzyk, który jest fanem futbolu i amatorsko gra w piłkę.

– W Danii, gdzie mieszkałem przez wiele lat, grałem w piłkę. Pamiętam, że w młodości zagrałem poza Danią, w Lyonie. Może nie znam za dobrze aktualnych graczy Górnika, ale poznałem jego historię i będę go wspierał w środowisku artystycznym. Bardzo się cieszę na kolejną wizytę na stadionie Górnika, mecz z Legią to może być fajne wydarzenie. W lutym biorę urlop od śpiewania, jadę na narty, a potem prosto do Zabrza na mecz z Legią. Obym tylko wcześniej nogi nie złamał! – śmieje się Mozil.

– Urodziłem się w Zabrzu, ojciec bardzo często mówił mi o Górniku, więc to zostało we mnie na całe życie – przyznał Mozil.