Z kraju 13 lipca 2019

Brazylijska firma sponsorem Radomiaka

Radomiak Radom po awansie do Fortuna 1. Ligi zmienia sponsora technicznego. I to na dość nietypowego.


Otóż klub będzie wspierany przez brazylijską firmę produkującą odzież i sprzęt sportowy Penalty.

Kontrakt podpisano na sezon 2019/20 oraz 2020/21. Zaprezentowano również już nowe trykoty.

– Penalty to jeden z liderów w branży odzieży sportowej w całej Ameryce Południowej. Teraz chcemy, by nasza marka pojawiła się także w Europie. Radomiak to klub z dużymi tradycjami i dzięki temu idealnie wpisuje się w naszą strategię – powiedział prezes Penalty na Europę Wschodnią, Marek Holik.

Firma będzie odziewać nie tylko pierwszy zespół, ale i rezerwy. Natomiast dla klubowej akademii ma przygotować atrakcyjną ofertę na komplety meczowe i treningowe.

– Szczegóły umowy są oczywiście objęte tajemnicą handlową, ale ilość sprzętu przekazanego klubowi jest na poziomie kilku najlepszych klubów ekstraklasy. Mamy mało czasu, ale robimy wszystko, by zespół na pierwszy mecz był już ubrany od stóp do głów. Najpóźniej w ciągu kilku tygodni stroje meczowe będzie już można kupić w Zielonej Wyspie – podkreślił Dariusz Kamiński, dyrektor do spraw sprzedaży i wizerunku Penalty.

– Cieszymy się, że to dzięki Radomiakowi firma Penalty rozpoczyna ekspansję na europejski rynek odzieży sportowej. Współpraca układa się pozytywnie. Pracujemy nad detalami, bo na koszulkach pojawią się kolejni sponsorzy, a herb też będzie nieco niżej, na sercu. Wkrótce otworzymy też sklep internetowy i możliwość zamawiania koszulek spersonalizowanych, czyli ze wskazanym nazwiskiem i numerem – dodał Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka.