Z kraju 7 marca 2019

Biznes Boxing Polska i komicy na ringu

Jedni z topowych komików Stand-up Polska staną już niebawem w szranki na bokserskim ringu.

Nie będzie udawania i taryfy ulgowej – Maciek Adamczyk i Piotrek Szumowski stoczą ze sobą trzyrundowy, prawdziwy bokserski pojedynek.

Wszystko za sprawą organizacji Biznes Boxing Polska, która zaprosiła komików do udziału w tzw. “Gali boksu białych kołnierzyków”. Mimo, że Szumowski i Adamczyk nie kojarzą się ze sportami walki to zgodzili się walczyć w formule full contact po to, aby wesprzeć słuszną sprawę organizacji. Biznes Boxing Polska dzięki temu wydarzeniu zbierze pieniądze dla Fundacji Bądź, która jest oficjalnym partnerem tej nietypowej sportowej gali.

– Podczas ostatnich 5 gal zebraliśmy ponad 600 000 złotych na cele charytatywne. Walczyli prezydenci miast, ministrowie, posłowie, nawet księża. Teraz czas na komików! Proszę pamiętać, że zawodnicy nie tylko będą rywalizowali ze sobą w ringu, ale i poza nim poprzez indywidualną zbiórką na nasz cel charytatywny. Każdy z nich ma swój profil na stwórzmistrza.pl, gdzie można wybrać swojego faworyta i przekazać datek – opowiada Julian Szumowski, organizator gali.

Fundacja Bądź, wspierana przez galę amatorskiego boksu promuje zintegrowane podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby nowotworowej, zainspirowane filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem. Inicjuje i wspiera także współpracę medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, dlatego szerzenie wiedzy na temat działalności poprzez niestandardowe sportowe wydarzenie, nie jest w tym przypadku zaskoczeniem.

Piotrek Szumowski i Maciek Adamczyk zmierzą się ze sobą 13 kwietnia w warszawskim klubie walk Legia Fight Club. Pojedynek podzielony będzie na 3 rundy po 2 minuty, które pozwolą na pełny popis umiejętności obu fighterów. Obaj bardzo profesjonalnie podeszli do tematu przygotowań, lub po prostu tak mówią – tak czy inaczej, ktoś padnie na deski, a widzowie będą mogli wesprzeć szczytny cel. Gala będzie obfitowała w wiele atrakcji i oczywiście inne starcia znanych “bokserów-amatorów”. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w specjalnej aukcji, której zysk również zasili konto Fundacji Bądź.

– Walczę, bo nadarzyła się możliwość by pobić Piotrka, by mu zmazać z japy ten głupi uśmiech. Moja lewa ręka to ortografia a prawa to gramatyka, dlatego liczę, że wbije mu trochę polszczyzny do głowy. Cieszę się, że gala ma charakter charytatywny, bo dobrze jest pomagać potrzebującym, ale gdyby nie była, a miałbym możliwość żeby obić Szumowskiego to bym to zrobił tak czy siak. Jakby trzeba było zapłacić to też bym go obił. Kochany głuptas nie wie na co się zgodził – zapowiada Maciek Adamczyk.

– Staję do walki, bo chcę pomóc dzieciakom w szpitalu. Zarówno poprzez zbiórkę pieniędzy, ale też żeby miały nowego kompana w budynku. Zniszczę Maćka… Albo nie. Weźcie mi kibicujcie – mówi Piotrek Szumowski.

Wkrótce zostanie ogłoszona także konferencja prasowa i lista kolejnych zawodników gali. Partnerami wydarzenia są Fundacja Bądź i marka odzieżowa Pit Bull West Coast.