Z kraju 12 stycznia 2019

Wspiera reprezentację i Lecha, a jest drugi…

Mateusz Juroszek, prezes i współwłaściciel największej polskiej firmy bukmacherskiej STS, która znacząco wspiera polski sport, zajął drugą lokatę. O co chodzi?


Portal branży rozrywkowej „Interplay.pl” opublikował pierwszą, doroczną listę „TOP 40 najbardziej wpływowych osób w polskim hazardzie”. Nie jest tajemnicą, że branża hazardowa ma bardzo duże znaczenie dla polskiego sportu. Szczególnie jeżeli chodzi o gałęzie bukmacherską i loteryjną. Ta druga jest rzecz jasna reprezentowana przez monopolistę, czyli Totalizator Sportowy.

Przechodząc do zestawienia to na samym szczycie umieszczono Zbigniewa Benbenka. Nie można się dziwić, wszakże to właściciel Grupy ZPR, który w 2018 roku wystartował także z marką bukmacherską TOTALbet. Jej ambasadorem został znany dziennikarz sportowy, Andrzej Twarowski.

Wyprzedził Mateusza Juroszka, o którym wspomnieliśmy na wstępie. STS to potentat w obszarze sponsoringu sportowego. Wystarczy przypomnieć, że jest oficjalnym sponsorem reprezentacji piłkarskiej, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok, a w portfolio ma takie klub jak napomknięty „Kolejorz”, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, Asseco Resovia Rzeszów, VIVE PGE Kielce, czy w końcu największą polską organizację MMA – KSW.

Nie bez przyczyny wymieniliśmy Totalizator Sportowy. Otóż na najniższym stopniu podium znalazł się Olgierd Cieślik, czyli prezes państwowego monopolisty. Głównie przez markę LOTTO sponsorowane są piłkarska LOTTO Ekstraklasa, koszykarska Legia Warszawa, siatkarski Indykpol AZS Olsztyn, czy Energa Basket Ligę.

Warto zapoznać się do całego zestawienia. Prezentuje się ono bardzo ciekawie, a zarazem jest niezwykle ważne w kontekście rozwoju polskiego sportu na bardzo wielu płaszczyznach. Od tego amatorskiego po profesjonalny. ZOBACZ PEŁNY RANKING »