Z kraju 16 maja 2014

Kolejny zwolennik igrzysk w Krakowie

Ostatnimi czasy wiadomości dotyczące starań o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie nie są najlepsze – tym razem jest jednak inaczej.

Na głowę twórców idei organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku co chwile spadają słowa krytyki, a afer związanych z tym projektem nie ma końca. Dla odmiany warto więc podać informacje o pozytywnym wydźwięku.

Do grona sympatyków krakowskich igrzysk dołączyła bowiem ważna postać ze świata sportów motorowych. Rafał Sonik postanowił wspomóc ambitną ideę organizacyjną. Dlatego też dzisiaj (16.05) jeździć będzie na swoim quadzie po krakowskim rynku w międzyczasie przekonując mieszkańców miasta do igrzysk.

– To jest tak, jakbyśmy rozmawiali o nowym samochodzie, który warto kupić nie dlatego, że ma ładniejszy kolor czy tapicerkę, ale posiada ABS, dodatkowe systemy bezpieczeństwa, parkowania i wiele innych funkcji, które są cenione w dzisiejszych autach. Warto w nie zainwestować, ale trzeba pamiętać, by nie przeinwestować – tłumaczy swoje zaangażowanie Rafał Sonik.