Z kraju 15 maja 2014

Ruch na torowisku

„Niebiescy” pozyskali nowego sponsora. Tym razem partner wspierać będzie jednak młodych piłkarzy tego klubu. O jakiej firmie mowa i na czym polegać ma współpraca?


Nowym sponsorem Ruchu Chorzów została firma Alstom Konstal. Przedsiębiorstwo to jest jednym z czołowych producentów taboru szynowego w Polsce. Alstom Konstal skupi się na pomocy młodym piłkarzom „Niebieskich”.

Dlatego też wspomoże finansowo niebieską Akademię szkolącą młodych adeptów oraz zawodników klubu występujących Centralnej Lidze Juniorów. W zamian logotyp firmy pojawi się na koszulkach juniorów oraz między innymi na stronie internetowej klubu.

– Młodzi zdolni zawodnicy, którzy trafiają pod nasze skrzydła mają szansę na to, aby systematycznie doskonalić swoje umiejętności i w przyszłości spełnić marzenia o grze na boiskach Ekstraklasy. Cieszymy się, że dzięki pomocy firmy Alstom będziemy mogli stworzyć jeszcze lepsze zaplecze dla naszych podopiecznych i zaprosić na zajęcia większą liczbę dzieci z naszego regionu. Chcemy być najsilniejszą Akademią Piłkarską w Polsce, z której jak najwięcej wychowanków będzie trafiać do I drużyny. Mam nadzieję, że wsparcie takich firm jak Alstom pozwoli nam zrealizować te plany – twierdzi Dariusz Gęsior pełniący funkcję koordynatora ds. szkolenia młodzieży Ruchu Chorzów.