Aktualności 25 kwietnia 2024

Jak wygląda organizacja imprez biegowych w Polsce? [PANEL DYSKUSYJNY]

Jak wygląda organizacja największych imprez biegowych w naszym kraju? Ile osób stoi za tymi przedsięwzięciami? Jak będziemy świętować stulecie maratonu w Polsce? Zapraszamy do obejrzenia i odsłuchania naszego panelu dyskusyjnego, na którym gościliśmy Andżelikę Dzięgiel-Pośladę ze Stowarzyszenia Run To Run oraz Marka Troninę – managera sportu, dziennikarza oraz organizatora Maratonu Warszawskiego. Partnerem odcinka jest ORLEN S.A, natomiast partnerem merytorycznym jest Stowarzyszenie Sport Biznes Polska.

Biegać każdy może trochę lepiej lub… trochę lepiej. Od wielu lat na ulicach polskich dużych miast i małych miejscowości można spotkać biegaczy. Starszych, młodszych, biegających solo, parami, w grupach. Imprezy biegowe odbywają się niemalże we wszystkich polskich miastach. “Dycha”, “piątka”, półmaraton, maraton… Każdy może wybrać coś dla siebie.

Bieganie jest dla każdego. Nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, nie trzeba wielkich nakładów finansowych. Wystarczy mieć trochę chęci, samozaparcia i parę wygodnych butów. To wystarczy, aby zacząć swoją przygodę z bieganiem. Zdaniem wielu, kto na dobre zacznie, ten szybko nie skończy.

Andżelika Dzięgiel-Poślada ze Stowarzyszenia Run To Run oraz Marek Tronina, organizator Maratonu Warszawskiego opowiedzieli nam o tajnikach tego pięknego sportu, a dla wielu stylu życia. Porozmawialiśmy o popularyzacji biegania w naszym kraju, stuleciu polskich maratonów, kulisach organizacji największych biegowych imprez, a także nietypowych prośbach, jakie spływają od uczestników.

W blisko godzinnej rozmowie poruszonych zostało wiele ciekawych wątków. Każdy miłośnik biegania powinien w niej znaleźć coś dla siebie. Nasi rozmówcy w bardzo interesujący sposób opowiedzieli o bardzo popularnym w naszym kraju sporcie.

Zachęcamy do obejrzenia i odsłuchania! Przy okazji prosimy o “łapki w górę” i reakcje przy naszych materiałach na kanale YouTube.

SUBSKRYBUJ KANAŁ YOUTUBE SPORTMARKETING.PL: