Legia na pikniku
Legia Warszawa będzie miała stoisko na 23. Pikniku Naukowym, który w sobotę, 11 maja odbędzie się na PGE Narodowym.

W ramach 23. edycji największego naukowego święta w Polsce (piknik odwiedza nawet 100 tys. osób) Akademia Piłkarska Legii Warszawa, Legia Soccer Schools oraz Legia Basket Schools zaprezentują pod okiem profesjonalnych trenerów interesujące ćwiczenia, które zmierzą parametry sportowe uczestników i porównają je z danymi wytwarzanymi przez maszyny używane w codziennym życiu.
– Pasjonatów sportu i nauki zapraszamy do stanowiska Legii Warszawa. Aktywność fizyczna to czynnik kształtujący zdrowie, ale też ciekawa forma poznania człowieka i zdobywania wiedzy jak funkcjonujemy. Biologia, fizyka, chemia, matematyka… dzieci i młodzież zapraszamy do odkrycia oblicza tych przedmiotów na przykładzie własnym i sportowców Legii Warszawa. A może masz pytania do trenera? Spotkajmy się na PGE Narodowym – zaprasza kierownik Legia LAB, dr Piotr Żmijewski.
Piknik Naukowy to impreza organizowana corocznie przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Norwegia zatrzymała się dla mundialu. Mecz reprezentacji oglądało 97 proc. widzów przed telewizorami
Powrót Norwegii na piłkarskie mistrzostwa świata po 28 latach wywołał w kraju prawdziwe medialne poruszenie. Pierwszy mecz reprezentacji podczas mundialu zgromadził przed telewizorami aż 97 proc. osób oglądających w tym czasie telewizję, co oznacza niemal całkowitą dominację nad pozostałymi programami. Tak wysoki udział w rynku jest wydarzeniem bez precedensu nawet…