Włoszczowska z nową stroną
Maja Włoszczowska, polska kolarka górska i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportsmenek, ma nową stronę internetową.

O ocenę projektu poprosiliśmy Jakuba Kacprzaka i Przemysława Śmita.
– Nowa strona Majki Włoszczowskiej jest… dziwna. Z jednej strony zrobiona nowocześnie, ale przez to chodzi wolno. Wstawienie dużego baneru z filmem na stronę główną, bez możliwości wyłączenia go nie jest dobrym pomysłem. Szybko może to irytować. Jeśli ktoś ma słabe łącze internetowe, to może mieć problemy, by przeglądać płynnie stronę – zauważa Jakub Kacprzak z Design Spektrum.
– Ilość zdjęć w dużej rozdzielczości też nie pomaga. Strona wizualnie wygląda ładnie, ale nie pomyślano o płynnym działaniu strony. Brakuje mi też rozdzielenia galerii na kategorie. Cieszy to, że sportowcy zaczynają dbać o to, by ich strony były nowoczesne. Liczę, że to trend, który będzie się rozwijać – dodał.
– Cieszy, że sportowcy coraz częściej dostrzegają potrzebę posiadania nowoczesnej strony internetowej. W przypadku takich postaci jak Robert Lewandowski czy Agnieszka Radwańska posiadanie strony to wręcz konieczność. W przypadku Mai Włoszczowskiej ciekawa strona to miły dodatek, budujący w całości jej wizerunek jako profesjonalnego sportowca – uważa Przemysław Śmit, SEM ekspert w binar.link.
– Niestety, mimo że jej nowa strona jest ładna to na kilometr bije od niej półprofesjonalizm. Wykorzystanie WordPressa jako silnika dla strony jest jeszcze OK, ale stawianie strony wizerunkowej na szablonie dostępnym w sklepie z takimi szablonami. Szablonie, który mogą kupić setki innych użytkowników nie należy do najlepszych praktyk ze strony profesjonalistów. Tym bardziej, że w całej budowie serwisu zabrakło ogólnej idei. Pomysłu, na zaciekawienie użytkowników. Zachęty do zapoznania się z sylwetka Mai. Jest schludnie, ładne, i co ważne, są duże zdjęcia. Te wykorzystano w serwisie tak, iż sprawiają one, że całość wygląda atrakcyjnie dla oka, ale zarówno pod kątem technicznym, jak i marketingowym można tej stronie sporo zarzucić – mówi Śmit już w bardziej krytycznym tonie.
– Wprowadzenie feedow z mediów społecznościowych jest dobrym pomysłem, ale nie przyświeca temu żadna ogólna koncepcja na przeglądanie serwisu. Nie łączy się to z zakładkami. Mówiąc wprost tej stronie brakuje historii. Specjaliści UX nazywają to po prostu story tellingiem i tutaj go po prostu nie ma. Użytkownik po wyjściu ze strony, po 15 minutach zapomni co przed chwilą przeglądał – twierdzi przedstawiciel binar.link. – Co poza tym? Wersja mobilna ma sporo problemów z czego podstawowym jest złe wyświetlanie elementów nawigacji. Optymalizacja pod kątem szybkości ładowania strony chyba nie miała miejsca, bo ta wczytuje się dość wolno.
A jak Wam się podoba MajaWloszczowska.pl?
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Mundial 2026 pełen naszywek. FIFA wprowadza system wyjątkowych patchy dla piłkarzy
Podczas mistrzostw świata 2026 kibice mogą zauważyć na koszulkach zawodników znacznie więcej naszywek niż podczas poprzednich turniejów. Nie są to jedynie elementy ozdobne – wiele z nich ma podkreślać indywidualne osiągnięcia piłkarzy lub etap rozgrywek, a część może stać się prawdziwymi kolekcjonerskimi rarytasami.