Polska walczy o EuroBasket
Jest trzynastu chętny na organizację EuroBasketu w 2017 roku. Chce go też Polski Związek Koszykówki, a ponoć szanse są całkiem spore.
Polska miałaby zorganizować jedną z grup. Taką ofertę przedstawiono FIBA. Ostateczna decyzja zapadnie na przełomie grudnia i stycznia.
Jeżeli FIBA wybierze Polskę to impreza może być zorganizowana na jednym z trzech obiektów: Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot), Atlas Arenie (Łódź) i Tauron Arenie (Kraków).
Przypomnijmy, iż polska federacja starała się o trwającą właśnie imprezę. Ostatecznie zdecydowano się ją powierzyć Chorwacji, Francji, Łotwie i Niemcom.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Nawet 500 mln dolarów za nowe miejsce w MLS? Właściciele analizują kolejną rundę ekspansji
Major League Soccer może w najbliższych latach ponownie rozszerzyć liczbę uczestników rozgrywek. Według informacji amerykańskich mediów właściciele klubów rozważają ustalenie opłaty na poziomie nawet 500 milionów dolarów dla nowych inwestorów zainteresowanych dołączeniem do ligi. Byłaby to najwyższa kwota w historii MLS i kolejny dowód na rosnącą wartość amerykańskich rozgrywek piłkarskich.