Canal+Sport przygotował trzy seriale dla fanów Ekstraklasy
Trzy nowe sportowe seriale dokumentalne, trzy różne spojrzenia na polski futbol, jeden wspólny mianownik – prawda, emocje i kulisy, których nie pokazują kamery w trakcie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy. Canal+ zaprasza widzów do świata polskiej piłki, który zazwyczaj pozostaje za zamkniętymi drzwiami. Już w niedzielę, 25 maja w serwisie streamingowym Canal+ zadebiutują trzy nowe tytuły: „Górnik. Chłopcy z Zabrza”, „Trenerzy. Pod presją” oraz „Wisła Cupiała”. Tym samym stacja „wydłuża” kończące się rozgrywki ligowe.

Klub bez filtra – „Górnik. Chłopcy z Zabrza”
Autor i reżyser serialu, dziennikarz Canal+ Piotr Glamowski, przez niemal cały sezon 2024/25 towarzyszył drużynie Górnika Zabrze, dokumentując każdy etap piłkarskiej codzienności – od przygotowań do sezonu, przez treningi i mecze, po wydarzenia, które kształtowały klubową rzeczywistość w ostatnich miesiącach.
„Górnik. Chłopcy z Zabrza” to coś więcej niż zapis ligowej rywalizacji. To opowieść o drużynie i procesie jej tworzenia. Kamery Canal+ zaglądają do szatni, pokazują kulisy transferów, relacje piłkarzy ze sztabem szkoleniowym czy ogólne codzienne życie zespołu. W tle serialu pojawia się również temat potencjalnych zmian właścicielskich w Górniku. To wszystko i sporo więcej w tej nadchodzącej produkcji. Premiera pierwszego z ośmiu odcinków już 25 maja w serwisie streamingowym CANAL+.

Opowieść o ludziach, którzy muszą wygrywać
Drugi z seriali – „Trenerzy. Pod presją” – to projekt stworzony przez Macieja Klimka, dziennikarza Canal+, znanego jako reżyser z takich produkcji serialowych, jak: „Sędziowie”, „Widzew. Razem Tworzymy Siłę” czy „Piłkarze na podsłuchu” . Tym razem opowieść nie dotyczy jednego klubu, ale pięciu trenerów kilku zespołów PKO Bank Polski Ekstraklasy, których łączy jedno – praca pod ciągłą presją wyniku. Każdy z nich działa w innym środowisku, z innymi oczekiwaniami i zapleczem, ale wszyscy muszą radzić sobie z nieustającą odpowiedzialnością.
Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice), Mateusz Stolarski (Motor Lublin), Rafał Górak (GKS Katowice), Szymon Grabowski (w pierwszej części sezonu Lechia Gdańsk) i Kamil Kuzera (na początku rozgrywek Korona Kielce) stają się bohaterami siedmiu odcinków, które tworzą pełną napięcia, emocji i decyzji opowieść o pracy, jakiej nie widać z trybun. Serial pokazuje trenerów w ich naturalnym środowisku – na boisku treningowym, w szatni, w rozmowach z zespołem i zarządem. Każdy odcinek zbliża do finału sezonu – sportowego i osobistego.
Złote lata i gorzki finał – „Wisła Cupiała”
Trzeci serial dokumentalny to propozycja dla tych, którzy pamiętają Wisłę Kraków z przełomu wieków, ale także dla tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego klub, który miał zdominować polską piłkę, z czasem zniknął z czołówki.
„Wisła Cupiała”, stworzona przez dziennikarza Canal+ Michała Trelę, to czteroodcinkowa opowieść o złotej erze klubu spod Wawelu. Od przejęcia drużyny przez Bogusława Cupiała, przez lata największych sukcesów pod wodzą Henryka Kasperczaka, aż po bolesny upadek – finansowy, sportowy i organizacyjny. Serial ukazuje nie tylko kulisy największych triumfów i niespełnionych marzeń o występach w Lidze Mistrzów, ale też momenty zwrotne – dramatyczną porażkę w Nikozji, problem stadionowego chuligaństwa czy niejasne okoliczności przekazania klubu nowym właścicielom.
To historia nie tylko klubu, ale całego pokolenia kibiców, które dorastało razem z „Białą Gwiazdą”. Portret wielkich ambicji, niewykorzystanych szans i strukturalnych błędów, które pogrzebały jeden z najpotężniejszych projektów piłkarskich w najnowszej historii polskiego futbolu.
Premiery wszystkich trzech seriali już w niedzielę, 25 maja, tylko w serwisie streamingowym CANAL+. „Górnik. Chłopcy z Zabrza”, „Trenerzy. Pod presją” i „Wisła Cupiała” – trzy spojrzenia na świat polskiej piłki klubowej.

Bartłomiej Najtkowski
Więcej Media
Kanadyjski weekend z F1 oraz finał baraży o awans do LaLiga w Eleven Sports
W nadchodzący weekend widzowie Eleven Sports będą emocjonować się zmaganiami kierowców Formula 1 o Grand Prix Kanady. Zaplanowano łącznie kilkanaście godzin transmisji, na które złożą się trzy sesje treningowe, kwalifikacje, parada kierowców i wieńczący rywalizację wyścig. Kibice piłkarscy mogą szykować się na relację na żywo z finału baraży o awans…
![Mateusz Juza: Komentator jest kibicem, który dostaje pieniądze za to, co robi [WYWIAD]](https://www.sportmarketing.pl/content/uploads/2025/06/Mateusz-Juza-1.jpg)


