Aktualności 5 lipca 2024

Leo Messi na zdjęciu z małym Laminem Yamalem. To viral!

Ojciec Lamine Yamala, Mounir Nasroui, w czwartek wieczorem opublikował na Instagramie zdjęcie, które zrobiło furorę w sieci i stało się viralem. Widzimy na nim obecną gwiazdę Barcelony i reprezentacji Hiszpanii oraz… Leo Messiego.

Na zdjęciu Messi ma jeszcze długie włosy, bo zostało ono wykonane 16 lat temu, gdy Yamal miał zaledwie sześć miesięcy. Argentyńczyk z kolei już wtedy przejawiał ogromny talent na boisku, ale pewnie niewiele osób sądziło, że w przyszłości zostanie okrzyknięty geniuszem futbolu czy wręcz piłkarzem wszech czasów. Lamine’a kąpie jego mama Sheila Ebanę. Ojciec 16-latka skwitował zdjęciem jednym, jakże wymownym zdaniem: „Początek dwóch legend”.

Kiedy Messi i Yamal zostali sfotografowani?

Ivan San Antonio ze „Sportu” podał, że zdjęcie zrobił związany z tą gazetą Joan Monfort. Miało to miejsce w trakcie tworzenia kalendarza charytatywnego na 2008 rok. W inicjatywie brali udział piłkarze Barcelony. Dlatego Messi spotkał się z Laminem. A teraz okazało się, że tych zdjęć kilka się zebrało.

Zachwyca na EURO

Tymczasem Lamine Yamal pokazał się już z dobrej strony na EURO 2024. Został najmłodszym uczestnikiem finałów mistrzostw Europy w całej historii i miał już udział w akcjach bramkowych Hiszpanii w meczach z Chorwacją czy Gruzją. Pochwalił go m.in. były selekcjoner La Roja Vicente del Bosque.

fot. Instagram – Mounir Nasroui