Aktualności 14 czerwca 2024

Nowy spot Nike z Ronaldinho, Mbappe, Haalandem i Viniciusem: Obudźcie szaleństwo

Dla wielu wspomnienie “starych, dobrych czasów” futbolu nieuchronnie kojarzy się z kultowymi reklamami Nike, w których najlepsi piłkarze na świecie zebrali się, aby stworzyć coś niezapomnianego.

Zaskakująca obecność Haalanda

Tym razem Nike chce przywrócić tę magię w swoim nowym klipie pt. “Awaken your madness“, który ukazał się w przeddzień EURO i Copa América. W filmie wystąpili Kylian Mbappe, Vinicius Jr i Erling Haaland. Warto zwrócić uwagę na to, że trzeci z tych piłkarzy nie zagra w europejskim czempionacie, ponieważ Norwegia nie wywalczyła awansu. Mimo to Nike promuje go teraz, gdy wszyscy kibice są myślami przy mistrzostwach Europy, to interesujące.

Wielki powrót czarodzieja z Brazylii

Nike zaangażowała także do spotu Ronaldinho, który przywodzi na myśl nagrania z końca lat 90. i początku XXI wieku, z udziałem takich postaci jak Ronaldo Nazario, Luis Figo, Francesco Totti, Jorge Campos. Ronnie wita obecne gwiazdy w… szaleństwie.

Drużyna marzeń

Akcja jest dynamiczna, szalona, widzimy też obrazki z dzieciństwa piłkarzy. Vinicius leży w specjalnej komorze. Hiszpańskie media uważają, że ta inicjatywa Nike jest ukłonem w stronę fanów Realu Madryt, ponieważ otrzymujemy wizję drużyny marzeń, a dwie z gwiazd współczesnego futbolu, które występują w klipie, za kilka miesięcy zobaczymy w tej samej drużynie – ekipie Królewskich.

fot. Nike