Aktualności 8 czerwca 2024

Nowe koszulki sędziów na EURO 2024: jakość, technologia, design i elegancja

Drugi raz z rzędu podczas finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej Macron będzie oficjalnym partnerem UEFA w zakresie dostarczania odzieży sportowej dla zespołów sędziowskich.

Pierwszy raz nowe stroje arbitrów zobaczymy 14 czerwca, gdy w Monachium zostanie rozegrany mecz otwarcia pomiędzy Niemcami a Szkocją. Finał odbędzie się 14 lipca na Olympiastadion w Berlinie. Przez cały turniej sędziowie będą nosić nowe stroje meczowe i techniczną odzież sportową wyprodukowaną przez firmę Macron, oficjalnego dostawcę strojów meczowych dla sędziów UEFA od 2019 roku.

Dział stylizacji Macron, we współpracy z UEFA, opracował odzież z innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie tkanin, zapewniając maksymalny komfort i praktyczność oraz umożliwiając sędziom, ich asystentom i arbitrom VAR optymalne wykonywanie ich podstawowych obowiązków.

Wykorzystanie przetworzonego plastiku

Wyrafinowana nowa kolekcja jest wykonana z Eco Fabric, materiału poliestrowego wykonanego w całości z przetworzonego plastiku, odzwierciedlając wspólne zaangażowanie Macrona i UEFA w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Nowe oficjalne stroje meczowe na 17. edycję Mistrzostw Europy mają wytłoczone grafiki z przodu koszulki, przedstawiające oficjalny wzór graficzny EURO 2024.

Cienki pasek z tyłu szyi odtwarza kolory oficjalnego logo, inspirowane flagami uczestniczących w rywalizacji krajów. Tegoroczny strój jest dostępny w kolorze fluo czerwonym, fluo niebieskim, fluo żółtym, czarnym ze złotymi detalami i nowej wersji całkowicie złotej.

Getry są w tych samych kolorach co koszulki, a spodenki są zawsze czarne. Logo Macrona pojawia się po prawej stronie klatki piersiowej, a odznaka UEFA Match Official po lewej. Na prawym rękawie znajduje się naszywka EURO 2024, a na lewym logo “UEFA FOUNDATION for children”.

fot. macron.com