Aktualności 24 maja 2024

Fundacja Legii wyremontuje mieszkanie potrzebującej rodzinie

Szybka Piłka to nowy projekt Fundacji Legii Warszawa, w ramach którego zostanie wyremontowane mieszkanie potrzebującej rodziny z Pragi Północ. Akcję zainicjowali projektant wnętrz Aleksandra Ziarek oraz klienci biznesowi klubu: małżeństwo Natalii i Macieja Mizerskich.

Licytacja podczas WOŚP

Podczas aukcji charytatywnej WOŚP Aleksandra Ziarek, która w sieci jest aktywna pod nickiem @olaziareq, zaoferowała zwycięzcom licytacji przeprowadzenie metamorfozy wybranego pomieszczenia. Zwycięzcami okazali się przyjaciele kobiety – Natalia i Maciej Mizerscy, którzy są klientami biznesowymi Strefy Premium klubu. Postanowili przekazać tę usługuję potrzebującej rodzinie i poprosili o współpracę Fundację Legii.

Podopieczni świetlic, z którymi współpracuje Legia

Wobec tego wyremontowane zostanie mieszkanie pani Elżbiety, która sama wychowuje pięć córek i syna. Dzieci są podopiecznymi dwóch świetlic środowiskowych (GPAS – Grupa Pedagogiki i Animacji Praga Północ i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom), z którymi od lat współpracuje Fundacja Legii. Uczestniczą w projektach realizowanych przez obie świetlice, a dodatkowo pozostają pod bieżącą opieką pedagogów.

We wrześniu mieszkanie ma być gotowe

Remont ma zostać zrealizowany w wakacje, by we wrześniu, gdy dzieci wrócą do szkoły, mieszkanie  było już odnowione. Całą aranżację koordynuje Aleksandra Ziarek przy wsparciu Fundacji Legii i małżeństwa Mizerskich.

Prośba do kibiców

Z uwagi na aktualny stan lokalu i chęć zapewnienia rodzinie jak najlepszych warunków zamieszkania, wyremontowane zostanie całe mieszkanie, a nie tylko jedno pomieszczenie, jak pierwotnie zakładano. Fundacja Legii zachęca wszystkich kibiców, którzy mają takie możliwości i chęci, by partycypowali przy realizacji tego projektu, zarówno pod kątem wykonywania prac wykończeniowych, jak i dostępu do różnych materiałów budowlanych. Klub prosi o kontakt pod adresem mailowym kontakt@fundacjalegii.pl.

fot. Fundacja Legii