Aktualności 7 maja 2024

Ponad 860 tys. widzów oglądało mecz Igi Świątek!

Iga Świątek po zaciętym boju pokonała Arynę Sabalenkę w finale turnieju WTA 1000 MUTUA w Madrycie. Polka wygrała 7:5, 4:6 i 7:6 w decydującym trzecim secie. O triumfie zdecydował tie-break, który nasza rodaczka rozstrzygnęła wynikiem 9:7. Finałowy mecz przyciągnął przed ekrany ponad 860 000 widzów na antenie CANAL+ SPORT2 i w serwisie CANAL+ online.

Laur jest tym cenniejszy, że był to pojedynek pierwszej i drugiej rakiety świata. Świątek jest liderką rankingu WTA z dorobkiem 10 685 punktów, a Sabalenka traci do niej 3207 pkt. Turniej w Madrycie odbywał się przez ostatnie dwa tygodnie na ceglanych kortach. Impreza ta jest jednym z głównych etapów przygotowań do wielkoszlemowego Roland Garros (20.05–9.06).

Dla tenisistki z Raszyna była to 20. turniejowa wygrana rangi WTA Tour w karierze. Tym samym 22-latka zrównała się w liczbie zwycięskich finałów w całej karierze z Agnieszką Radwańską.

Starcie z Sabalenką miało dość dramatyczny przebieg. Zawodniczki spędziły na korcie trzy godziny i czternaście minut. Pierwszy set padł łupem Igi, a w kolejnym lepsza była Białorusinka. Trzeci był tak wyrównany, że o wszystkim decydował tie-break, w którym lepsza o dwie piłki okazała się Świątek. Transmisja z meczu przyciągnęła przed ekrany ponad 860 000 osób na CANAL+ SPORT2 i CANAL+ online.

Teraz kobiecy tour przenosi się do Rzymu, gdzie w dniach 7-19 maja odbędzie się WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia. Turniej również będzie rozgrywany na ceglanej mączce. Iga Świątek zmagania zacznie od drugiej rundy, a jej rywalką będzie Carolina Dolehide lub zawodniczka z eliminacji. W zawodach udział wezmą także: Magdalena Fręch i Magda Linette. Cały turniej – w tym mecze Polek – będzie można śledzić na CANAL+ SPORT2 i serwisie streamingowym CANAL+ online.

Transmisje cyklu WTA Tour są dostępne w ofercie sportowej CANAL+ i CANAL+ online co najmniej do końca 2026 roku.