Aktualności 26 kwietnia 2024

Kolejny sukces PKO BP Ekstraklasy!

PKO Bank Polski Ekstraklasa przeżywa naprawdę wspaniały czas. Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę, a kibice z napięciem oglądają każde spotkanie.

Zainteresowanie kibiców na finiszu rozgrywek naszej rodzimej ligi jest wręcz niewiarygodne. PKO BP Ekstraklasa co kilka dni chwali się kolejnymi sukcesami i rekordami. Niezwykłe emocje związane ze ściskiem w górze tabeli motywują kibiców do śledzenia każdej kolejki. O tytuł mistrza kraju walczy wiele drużyn, które dzięki temu mogą przyciągać tłumy na stadiony. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku rywalizacji o utrzymanie w Ekstraklasie. Fani dopingują zespoły, przed którymi decydujące starcia.

Wyniki frekwencji na stadionach w Polsce mówią same za siebie. Ten sezon może być naprawdę przełomowy pod względem sukcesów marketingowych klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Warto również wspomnieć, że fani oglądają piłkę nożną nie tylko na stadionach. Ekstraklasa opublikowała również dane dotyczące wspaniałych wyników oglądalności telewizyjnej i internetowej. Mecze 29. kolejki sezonu 2023/24 oglądało 2 mln 284 tys. widzów! Zainteresowanie jest ogromne.

Wspomniane rekordy już teraz są imponujące, a jeszcze wiele przed nami. Pasjonatów polskiej piłki czeka pasjonujący finisz sezonu. Najprawdopodobniej w kolejnych tygodniach będziemy świadkami następnych rekordów.

fot. Marcin Bulanda / PressFocus