Aktualności 27 marca 2024

Nitras dla Radia Zet. O premiach dla piłkarzy po awansie na ME

autor: Jakub J
Minister Sportu i Turystyki był Gościem Radia Zet w środowy poranek. Niespełna kilkanaście godzin po awansie polskich piłkarzy na Euro 2024 Sławomir Nitras wrócił do emocji z ostatniego meczu. Odpowiedział również, co myśli o premiach dla biało-czerwonych po pozytywnym finale baraży.

Chwilę po godzinie 8:00 w środę 27 marca Bogdana Rymanowskiego odwiedził w studiu Radia Zet Sławomir Nitras, Minister Sportu i Turystyki z ramienia KO.

Tuż po sukcesie polskich piłkarzy i uzyskaniu promocji do fazy grupowej Euro 2024 w rozmowie nie zabrakło pytań o mecz z Walią i ogromne emocje z nim związane. Minister Nitras powiedział również Rymanowskiemu ,czy planowane są jakieś premie dla kadrowiczów po pokonaniu Wyspiarzy.

Od tej premii zaczęło psucie się atmosfery. Nie psujmy jej. Myślę, że piłkarze sami tego nie oczekują. Jest PZPN, który na pewno zapłaci premię, bo było to wcześniej uzgodnione. Nie bądźmy jak Morawiecki, bo przez dwa lata piłkarze nie będą mogli się podnieść. To jest uczciwe, kiedy premie są ustalane z góry, kiedy premie płaci PZPN.

– Po mundialu w Katarze piłkarze stali się ofiarami hejtu i ofiarami wprowadzenia takiej politycznej atmosfery i to wszystko źle się skończyło – powiedział w temacie wspomnianych premii Minister Sportu i Turystyki.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz w tegorocznych mistrzostwach Europy rozegra 16 czerwca, czyli dwa dni po oficjalnej inauguracji imprezy.

Pierwszym rywalem, z którym przyjdzie zmierzyć się naszej reprezentacji będzie Holandia.