Aktualności 21 marca 2024

Nowa twarz selekcjonera. Michał Probierz pozytywnie odbierany przez kibiców

Michał Probierz jest pozytywnie oceniany przez internautów - taki wniosek można wysnuć na podstawie danych PSMM Monitoring & More i Publicon Sport. 52% spośród 256 tysięcy poddanych analizie postów w mediach społecznościowych zawiera sentyment korzystny dla selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Probierz skutecznie odbudowuje wizerunek menedżera biało-czerwonych, który ucierpiał podczas kadencji Fernando Santosa.

Wyniki i brak bezpośredniego awansu na EURO to główny powód aury wokół reprezentacji, jednak niewątpliwym pozytywem jest aktywność Michała Probierza, który zmienia sposób postrzegania pracy menedżera kadry narodowej. Po ogłoszeniu powołań na marcowe zgrupowanie selekcjoner ponownie zgłosił pełną gotowość do występów medialnych i odpowiadał na pytania dziennikarzy ze wszystkich stron sporu wokół kadry.

Według danych zebranych przez PSMM Monitoring & More od momentu objęcia funkcji selekcjonera 52% postów na temat Michała Probierza zawierało pozytywny sentyment. Ponad 128 tysięcy wpisów (głównie na Facebooku) dotyczących menedżera reprezentacji miało korzystny dla niego wydźwięk. Dane nie uwzględniają wpisów o neutralnym zabarwieniu. Probierz skutecznie zmienia wizerunek selekcjonera reprezentacji, który pozostawił tej funkcji Fernando Santos. Dane PSMM Monitoring & More wskazują, że w czasie gdy Portugalczyk był trenerem kadry, zaledwie 35% postów nt. Santosa w mediach społecznościowych zawierało pozytywny sentyment.

– Kluczowa dla oceny Michała Probierza jest jego aktywność medialna. Potwierdza to najwyższy wynik pozytywnych wpisów (63%) w październiku, gdy selekcjoner po raz pierwszy od objęcia stanowiska pojawił się w najważniejszych mediach i odpowiadał na pytania dziennikarzy oraz wyjaśniał swoje decyzje. Wówczas pozytywną opinię wyrazili nawet jawni sceptycy powołania go do roli selekcjonera. Otwartość i chęć dialogu Michała Probierza to powiew świeżości po kadencji zdystansowanego od fanów i dziennikarzy Santosa – mówi Szymon Sikorski, CEO Publicon Sport.

W analizie PSMM Monitoring & More i Publicon Sport uwzględniono ponad 836 tysięcy wpisów dotyczących w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku (88% analizowanego materiału). 10% treści pochodziło z portalu X/Twitter, a źródłem pozostałych wpisów był Instagram, YouTube, TikTok i fora.

Przed piłkarską reprezentacją Polski najważniejszy tydzień w roku. Kibice liczą na pokonanie Estonii i zwycięstwo w finałowym spotkaniu baraży, których stawką jest awans na EURO 2024. Dla Michała Probierza czwartkowe spotkanie będzie najważniejszym w karierze. Dotychczas jako selekcjoner zanotował dwa zwycięstwa i dwa remisy.