Aktualności 21 marca 2024

Koniec pracy Tomasza Kuszczaka z reprezentacją Polski. Znamy powód

autor: Jakub J
Były reprezentant Polski i bramkarz Manchesteru United, w którym to grał przez sześć lat, oficjalnie rozstał się kadrą narodową. Więcej informacji w sprawie odejścia golkipera ujawnił w rozmowie w TVP Sport Mateusz Borek.

Mistrz Anglii w barwach Manchesteru United w sezonie 2006/2007 po niespełna roku pracy w sztabie Michała Probierza odchodzi z reprezentacji. Decyzję o zakończeniu współpracy z Kuszczakiem potwierdził PZPN. W polskiej kadrze był on drugim trenerem bramkarzy.

Powód rozstania golkipera z reprezentacją podał Mateusz Borek. Według znanego polskiego dziennikarza sportowego doszło do nieporozumienia odnośnie warunków pracy. Wcześniej PZPN zakomunikował, że chodziło o sprawy organizacyjne.

Tomasz Kuszczak chciał normalną umowę jako trener-asystent reprezentacji. A to, co miał, to tak naprawdę była umowa o dzieło. Tomek jest zamożnym człowiekiem, bardziej chodziło o respektowanie jego funkcji. Chyba nie było możliwości etatowej w PZPN-ie. Wielu trenerów w różnych rocznikach przyjeżdża na zgrupowania i ma płacone dniówki. Nie chcę przestrzelić, ale wydaje mi się, że ta dniówka na poziomie pierwszej reprezentacji to 400 euro – powiedział Borek.