Aktualności 22 stycznia 2024

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich znowu zagrała dla WOŚP

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich powstała w styczniu 2003 roku, zainicjowana przez Roberta Janowskiego, Andrzeja Nejmana, Przemysława Sadowskiego i Mariusza Gabrka. Od samego początku jej priorytetem było granie dla celów charytatywnych.

20 stycznia 2024 roku w Tychach, Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się na lodzie z drużyną Przyjaciół WOŚP.

Była to już 22. edycja wyjątkowego wydarzenia, które od początku towarzyszy finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki pozyskane z biletów zostaną w całości przeznaczone na rzecz fundacji.

Jedyna taka reprezentacja w Polsce

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich powstała w styczniu 2003 roku, zainicjowana przez Roberta Janowskiego, Andrzeja Nejmana, Przemysława Sadowskiego i Mariusza Gabrka, po meczu piłkarskiej Reprezentacji Artystów w Tychach. Prezesem zarządu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich oraz pracownikiem firmy SPIE jest ­Mariusz Gabrek.

– Od samego początku naszym priorytetem było granie dla celów charytatywnych. Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Centrum Terapii Jąkania, TOPR czy Ośrodek dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Początkowo nasze spotkania miały miejsce tylko w Tychach, ale od 2012 roku rozszerzyliśmy swoją działalność, organizując mecze na terenie całej Polski. Naszymi przeciwnikami były najróżniejsze drużyny, takie jak VIP-y, sportowcy czy rajdowcy. W 2016 roku staliśmy się formalnie zarejestrowaną reprezentacją, a nasze cele statutowe obejmują promowanie hokeja na lodzie we wszystkich grupach wiekowych, niezależnie od płci, wspieranie sportowego trybu życia oraz angażowanie się w różne inicjatywy społeczne – mówi Mariusz Gabrek ze SPIE Building Solutions.

Hokej z gwiazdami

Najważniejszy punkt programu to mecz hokeja z gwiazdami. Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z drużyną Przyjaciół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto na tafli zaprezentowali się łyżwiarki synchroniczne oraz łyżwiarze figurowi.

– Chcemy pokazać jakim fantastycznym sportem jest hokej na lodzie i wspierać inicjatywy dobroczynne takie jak WOŚP. Koszt biletu to symboliczne 15 zł. Przychody z cegiełek przeznaczamy w całości na WOŚP. Artyści, którzy zagrali na tyskiej tafli to m.in. Julia Wróblewska, Wojciech Wojciechowski, Mateusz Dewera, Tomasz Olbratowski, Ewelina Lisowska, Darek Maciborek, Wojciech Niemczyk, Mariusz Kieca czy Antek Smykiewicz. Warto również wspomnieć, że za kulisami wydarzenia pracuje około 200 osób, które zajmują się np. logistyką, bezpieczeństwem czy promocją. Co roku potrzebujemy wielu rąk do pracy, by wydarzenie przebiegało prawidłowo. Jako pracownik firmy SPIE zwróciłem się o wsparcie tej oddolnej inicjatywy do zarządu i zaprosiłem do przyłączenia się do akcji – dodaje Mariusz Gabrek.

Do tegorocznej edycji Hokeju z gwiazdami przyłączyła się firma SPIE Building Solutions, która zajmuje się kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi oraz świadczy usługi techniczne. Obszary jej działania to sektor publiczny, przemysł, handel detaliczny oraz przedsiębiorstwa prywatne. Działania firmy skupiają się na bezpieczeństwie, komforcie pracy i efektywności energetycznej obiektów, oferując wsparcie na każdym etapie cyklu życia budynku.

– Na Śląsku zarządzamy 48 obiektami o łącznej powierzchni ok. 1 742 000 m2. To różnorodne przestrzenie – od obiektów handlowych, logistycznych, po budynki biurowe. Nasz śląski zespół liczy 115 pracowników, dzięki czemu cały czas jesteśmy dyspozycyjni, systematycznie doglądamy i utrzymujemy nieruchomości w regionie. W Tychach jesteśmy od maja 2016 roku. Jako pierwszy pozyskaliśmy obiekt logistyczny DEKA Tychy i Bieruń. Chcemy sukcesywnie poszerzać nasz obszar działań na Śląsku. Dzięki angażowaniu się w lokalne inicjatywy możemy lepiej poznawać społeczność, reagować na potrzeby klientów i dostarczać kompleksowe rozwiązania, dopasowane do specyfiki danego regionu – mówi Rafał Saczyński Kierownik Operacyjny Regionu SPIE Building Solutions.