Aktualności 1 grudnia 2023

To już jest koniec. Viaplay oficjalnie odchodzi z Polski!

Grupa Viaplay opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Dowiedzieliśmy się też, że platforma internetowa opuści Polskę maksymalnie do połowy 2025 roku. Czeka nas kolejny przełom na rynku praw telewizyjnych w sporcie.

Informacje o problemach finansowych Viaplay dochodziły od jakiegoś czasu. Latem głośno było o tym, że skandynawska grupa zakończy działalność w Polsce jeszcze w 2024 roku. Wtedy skończyło się na pogłoskach. Wiadomo już jednak, że Viaplay będzie obecne na naszym rynku maksymalnie do połowy 2025 roku. 

“Rentowność przeprowadzanych operacji nie jest jasna i realistyczna, wskutek czego udało nam się osiągnąć porozumienie w kwestii operacji sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Po uzyskaniu odpowiedniej zgody organu regulacyjnego wycofamy się też z polskiego rynku oraz krajów bałtyckich do lata 2025 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Już teraz spekuluje się, gdzie trafią między innymi Premier League, Bundesliga czy KSW. Niebawem zacznie się również medialna walka o prawa do pokazywania rozgrywek Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Viaplay pojawił się w Polsce w 2021 roku. Rozpoczął działalność chyba najmocniej, jak tylko można. Dokonał przewrotu na polskim rynku sportowym. Przejął najważniejsze piłkarskie rozgrywki, pokazywał również m.in. NHL, piłkę ręczną, czy wyścigi Formuły 1…