Aktualności 16 listopada 2023

Ciąg dalszy współpracy UEFA z Disneyem. Historia filmowa z futbolem kobiet w tle

UEFA i Disney ogłosiły przedłużenie programu UEFA Playmakers do roku 2027. Z ogólnoeuropejską inicjatywą opartą na historiach Disneya zapoznały się już dziesiątki tysięcy 5–8-letnich dziewcząt w całej Europie.

UEFA Playmakers zainspirowana twórczością Disneya to tak znakomita współpraca, że ​​kontynuacja programu przez kolejne cztery lata była oczywistością. To niezwykle satysfakcjonujące, widzieć nasze silne postacie kobiece i ich historie, takie jak Moana i Kraina Lodu, będące siłą napędową dobra, inspirującą rodziny i dzieci do większej aktywności i rozbudzania miłości do piłki nożnej. Informacje zwrotne od dziewcząt, rodziców i trenerów były tak pozytywne, że nie możemy się doczekać, aby zaangażować nową publiczność w nasze opowiadanie, zaczynając od naszej nowej historii Encanto, która będzie transmitowana na żywo w 47 krajowych stowarzyszeniach w całej Europie – powiedziała Nicole Morse, wiceprezes ds. marketingu marki i franczyzy, Disney EMEA.

Magiczne przeżycie zarówno dla dziewcząt, rodziców, jak i trenerów

UEFA Playmakers wywarła wymierny wpływ na stowarzyszenia krajowe w całej Europie.

Inspirowane badaniami akademickimi sesje UEFA Playmakers odbywają się w 47 europejskich stowarzyszeniach krajowych w ponad 3800 lokalizacjach. W programie, w ramach którego przeszkolono ponad 5200 trenerów UEFA Playmakers, wzięło udział ponad 73 000 dziewcząt.

Informacje zwrotne od dziewcząt, rodziców i trenerów biorących udział w UEFA Playmakers pokazują ogromny pozytywny wpływ programu w Europie:

  • 91% dziewcząt chce kontynuować grę w piłkę nożną.
  • 75,3% rodziców ma większą pewność, że ich córka będzie częściej grać w piłkę nożną po rozgrywce UEFA Playmakers.
  • 71% trenerów twierdzi, że dzięki współpracy z rozgrywającymi UEFA stali się lepszymi trenerami.
  • 68% trenerów UEFA Playmakers to kobiety, a 43% nie miało żadnego doświadczenia trenerskiego, gdy dołączyło do UEFA Playmakers. Spośród 292 edukatorów-trenerów 63% to kobiety.

Futbol łatwiej dostępny dla kobiet

UEFA wykorzysta tę dynamikę, aby zapewnić dziewczętom nie tylko zapoznanie się z piłką nożną, ale także kontynuowanie przygody z piłką. Kluczową ambicją UEFA Playmakers jest zapewnienie każdemu centrum Playmakers jasnej drogi do piłki nożnej zarówno dla zawodników, jak i trenerów. Aby to osiągnąć, UEFA będzie wspierać stowarzyszenia krajowe za pomocą dedykowanych ekspertów zapewniających wsparcie mentorskie i programy kontynuacyjne.

Ponadto UEFA zapewni większy dostęp do treści UEFA Playmakers, umożliwiając dziewczętom, rodzinom i nauczycielom korzystanie z zajęć UEFA Playmakers niezależnie od sesji.

Kraje biorące udział w programie UEFA Playmakers

W początkowej fazie pilotażowej w lutym 2020 r. wzięło udział siedem krajów: Austria, Belgia, Norwegia, Polska, Rumunia, Szkocja i Serbia.

W ciągu niecałych czterech lat do programu dołączyło także dodatkowe 40 krajów: Albania, Andora, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Wyspy Owcze, Gruzja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Izrael, Włochy, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Irlandia Północna, Republika Irlandii, Rosja, San Marino, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Walia