21.02.2025 10:55

Jagiellonia i Legia zarobiły kilkanaście milionów w Lidze Konferencji

Legia Warszawa już po fazie ligowej Ligi Konferencji zapewniła sobie miejsce w fazie pucharowej tych rozgrywek, natomiast Jagiellonia Białystok musiała przebijać się przez fazę play-off. Jednak piłkarze z Podlasia zrobili to w efektownym stylu. Są już również w 1/8 finału Ligi Konferencji, a klubowe konto zasili imponująca kwota.

Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok dały się poznać Europie z dobrej strony, rozpoczynając rywalizację w fazie ligowej Ligi Konferencji od niespodziewanych zwycięstw.
Autor zdjęcia: Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok pokonała ekipę TSC Baćka Topola 6:2 w dwumeczu w 1/16 finału Ligi Konferencji. Po awansie do fazy pucharowej tych rozgrywek Jaga może liczyć na blisko dziewięć milionów euro. To znacznie ponad 30 mln zł (ok. 35 mln). To oczywiście wypadkowa kilku czynników, jednym z istotnych są wpływy z market pool.

Legią wyprzedzają tylko Włosi i Anglicy

Legia Warszawa, która w tej edycji zaprezentowała się jeszcze lepiej niż przecież grająca bardzo dobrze Jagiellonia, może w związku z udanymi występami liczyć na jeszcze pokaźniejszą kwotę. Mianowicie Wojskowi otrzymają 10 mln euro. Nieznacznie więcej trafi na konto tylko dwóch klubów. I to jakich! Mowa o uznanych markach z Serie A i Premier League: Fiorentinie i Chelsea.

https://twitter.com/KubaSzlendak/status/1892853056292671521?t=Q8pWsVNYDQTTc_VguAtl2Q&s=19

Wiosna z dwiema polskimi drużynami w rozgrywkach europejskich to znakomita wiadomość dla polskich kibiców.

Udostępnij
Bartłomiej Najtkowski

Bartłomiej Najtkowski