Boks będzie w programie igrzysk olimpijskich w Los Angeles
Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął ważną decyzję, włączając boks do programu igrzysk w Los Angeles w 2028 roku. Ta decyzja została ogłoszona podczas drugiego dnia 144. sesji MKOl w Costa Navarino w Grecji.
„Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) postanowił, że boks zostanie włączony do programu sportowego letnich IO w Los Angeles 2028. To wspaniała wieść dla całego środowiska bokserskiego i zawodników, którzy przez lata podejmowali starania o utrzymanie tej dyscypliny w olimpijskiej rodzinie” – czytamy w komunikacie na stronie federacji.
Wiele zarzutów
Przypomnijmy, że boks został usunięty z igrzysk po turnieju olimpijskim w Paryżu, wtedy srebrny medal w kat. 57 kg zdobyła Julia Szeremeta. MKOl sformułował szereg zarzutów wobec Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (IBA), którego szefem jest kontrowersyjna postać: Rosjanin Umar Kremlow. Jeśli chodzi o te oskarżenia, najwięcej mówiło się o takich kwestiach jak korupcja i brak reform w aspekcie zarządzania czy finansów.
Bartłomiej Najtkowski
Więcej Eventy
Jeden bieg, wiele sposobów pomagania. Poland Business Run otwiera kolejne formy udziału
Powrót do pracy, zdobywanie górskich szczytów, zabawa z dzieckiem czy po prostu spokojny, samodzielny krok wśród leśnych drzew. Choć beneficjenci Poland Business Run 2026 stawiają przed sobą zupełnie różne cele, w sercu każdego z nich tli się to samo pragnienie. Łączy ich walka o odzyskanie dawnego życia i sprawności po…