Aktualności 19 listopada 2023

Monika Olejnik i Jakub Błaszczykowski jednoczą siły. “Stop przemocy i nienawiści”

autor: Adrian Janiuk
Monika Olejnik i Jakub Błaszczykowski dołączyli do akcji "Stop przemocy i nienawiści". Dziennikarka TVN i były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski zjednoczyli siły i wspierają kampanię #StopPrzemocy i #StopNienawiści.

W wielu szkołach czy domach dochodzi do przemocy, jednak nie wszyscy wiemy, jakie zachowania należy uważać za przemoc. Przemoc to nie tylko uderzanie, szczypanie, bicie, czy popychanie. Wiele światowych i polskich gwiazdy głośno sprzeciwia się takiemu postępowaniu.

Monika Olejnik i Jakub Błaszczykowski biorą udział w kampanii #StopPrzemocy i #StopNienawiści.

“Bardzo doceniam artystów i sportowców, którzy mają odwagę i NIE SĄ OBOJĘTNI. Razem z Kubą Błaszczykowski głośno mówimy #StopPrzemocy #StopNienawiści. Przeraża mnie przemoc w szkołach! Proszę nie bądźmy obojętni! Powiedzmy głośno stop agresji. Pokażmy wsparcie wszystkim, którzy doświadczyli w życiu agresji! Zdjęciem ze szminką na policzku przypominamy z Kubą Błaszczykowskim o ważnej akcji protestu przeciwko przemocy! ” – napisała Olejnik na Instagramie.

“Największe gwiazdy piłki we Włoszech odpowiedzialnie wspierają kobiety w ramach pomysłu #UnRossoAllaViolenza. Piłkarze wszystkich drużyn w Italii wychodzą na boisko z wymalowaną czerwoną szminką kreską na twarzy. Ten znak ma zachęcić kobiety, by nie bały się mówić o przemocy, której doświadczają!!! Tradycyjnie akcje wspierali Gianluigi Buffon, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović, Piotr Zieliński, Wojciech Szczęsny i inne największe gwiazdy m.in. Alessandro Del Piero. Anicie Włodarczyk, Ołenie Zełenskiej i Jackowi Karnowskiemu – dziękuję za wsparcie akcji. Bardzo proszę – protestujmy razem przeciwko agresji, przeciwko przemocy, przeciwko nienawiść!!” – czytamy we wpisie dziennikarki TVN.

fot. Instagram/Monika Olejnik