Aktualności 30 września 2023

“Kibicuj z Klasą”, czyli 18. edycja pięknej akcji Lecha Poznań

W piątek, 6 października o godzinie 20:30 Lech Poznań podejmie na Enea Stadionie Puszczę Niepołomice, a fantastyczna atmosfera na trybunach obiektu przy Bułgarskiej to idealna okazja na 18. edycję "Kibicuj z Klasą". Jak zawsze, bezpłatny udział w akcji mogą wziąć wszystkie grupy zorganizowane dzieci i młodzieży do 16. roku życia (minimum 10 osób), nie tylko ze szkół i placówek wychowawczo-opiekuńczych, ale także z klubów sportowych, kółek zainteresowań czy po prostu grupy znajomych.

Partnerem akcji “Kibicuj z Klasą” jest poznański ośrodek Kibice Razem oraz Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz. Z tej okazji kibice z grupy Lech Poznań Ultras przygotowali niespodziankę dla szkoły, która najliczniej przybędzie na mecz Lecha z Puszczą Niepołomice i wyrazi zgodę na – namalowanie murala o lechowo-bajkowej, lub lechowo-sportowej tematyce. Projekt oczywiście będzie konsultowany z władzami szkoły lub innej placówki wychowawczo-opiekuńczej. Zwycięski ośrodek zobowiązany będzie do wskazania miejsca, w którym praca miałaby powstać. Koszty przedsięwzięcia pokrywa Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz.

O akcji

“Kibicuj z Klasą” to jedna z najdłużej prowadzonych przez Klub akcji, dzięki której zarażamy pasją do kibicowania naszych najmłodszych sympatyków z całej Wielkopolski, ale nie tylko! Pierwsza edycja zorganizowana została w lutym 2013 roku i wówczas nosiła nazwę “Gimnazjaliści na Kolejorza”. W ramach tego wydarzenia bezpłatny udział w meczu mogą wziąć wszystkie grupy zorganizowane dzieci i młodzieży do 16. roku życia.

Rekord frekwencji

Na meczu Lecha Poznań z Arką Gdynia (25.09.2016) trybuny nie zawiodły. Wówczas sa Enea Stadionie zjawiło sie 18 393 uczniów wraz ze swoimi opiekunami, co jest aktualnym rekordem akcji.

TOP3 FREKWENCJI

stars Lech Poznań – Arka Gdynia (25.09.2016) 18 393 osób biorących udział w KzK
stars Lech Poznań – Górnik Łęczna (19.03.2017) 16 446 osób biorących udział w KzK
stars Lech Poznań – Miedź Legnica (30.09.2018) 13 547 osób biorących udział w KzK

Kibicuj z Klasą: Lech Poznań – Cracovia Podsumowanie XVII edycji akcji

31 123 kibiców oglądało majowe spotkanie Lecha Poznań z Cracovią z trybun obiektu przy Bułgarskiej. Co ważne, wówczas na stadionie pojawiło się 10 484 fanów w ramach akcji “Kibicuj z Klasą”! Cieszymy się, że byliście razem z nami. Dziękujemy za Wasz doping i wsparcie do ostatnich minut!

10 484 uczestników, 262 grup

Podczas meczu 31. kolejki, w którym Lech Poznań podejmował Cracovię, przy Bułgarskiej zjawiło się 10 484 młodych kibiców razem ze swoimi opiekunami. Aby obejrzeć to spotkanie przedszkolaki, uczniowie, a także podopieczni z innych placówek wychowawczo-oświatowych, klubów i szkółek piłkarskich czy organizacji kościelnych przyjechali z całej Wielkopolski, a także z województw: Lubuskiego, Kujawsko-Pomorskiego oraz Małopolskiego. Spośród wszystkich kibiców, którzy na Enea Stadionie przy ul. Bułgarskiej pojawili się po raz pierwszy od dwóch lat, 5 543 nowych fanów stanowili uczestnicy “Kibicuj z Klasą”.

Kibicuj z klasą i ze swoją wiarą co mecz

Brałeś udział w akcji “Kibicuj z Klasą” i chciałbyś częściej powtarzać wspólne wyjścia ze szkołą? A może jesteś już uczniem szkoły ponadgimnazjalnej i chcesz dopingować Kolejorza z grupą swoich znajomych z klasy? Wystarczy, że zbierzesz co najmniej 10 osób oraz opiekuna, a każdy z Was bilet na mecz Lecha kupi nawet o połowę taniej!