Aktualności 29 września 2023

Unikatowe stroje kobiecej drużyny Arsenalu. Są dedykowane tylko piłkarkom

autor: Adrian Janiuk
Arsenal wspólnie z firmą Adidas zaprezentował kolejny rozdział współpracy ze Stellą McCartney w postaci pierwszego unikatowego zestawu strojów wyjazdowych i linii podróżnej dla drużyny Arsenal Women.

Ograniczona edycja tej kolekcji została zaprojektowana, żeby wesprzeć drużynę kobiecą zarówno na boisku, jak i poza nim. Obejmuje szereg strukturalnych elementów, w tym koszulkę, spodenki oraz stylową odzież podróżną – kurtkę z neonowymi akcentami, spodnie i oversizowa koszulkę.

Zestaw zadebiutuje 6 października podczas meczu wyjazdowego przeciwko Manchester United w Women’s Super League. Będzie to pierwszy przypadek, kiedy drużyna kobieca będzie nosić dedykowany zestaw odrębny od mężczyzn.

Jako główny element kolekcji, efektowna koszulka wyjazdowa zajmuje centralne miejsce dzięki połączeniu geometrycznych wzorów z akcentami kolorystycznymi w odcieniach różowym i niebieskim. Koszulka wyposażona jest również w technologię AEROREADY, wykorzystującą materiały odprowadzające pot i chłonące wilgoć, aby utrzymać zawodniczki w uczuciu suchości.

Ośmioczęściowa kolekcja łączy w sobie wysoką wydajność i świadome innowacje, aby wspierać najlepszych sportowców na świecie podczas ruchu. Kluczowe elementy są wykonane z co najmniej 47 procent recyklingowanego poliestru i 100 procent ekologicznej bawełny. Stanowi to dużą część polityki firmy Adidas dotyczącej walki z zanieczyszczeniem plastikiem. Swoją ofertą niemiecki koncern oferuje świeże spojrzenie na to, jak może wyglądać kolekcja stanowiąca manifest klubu, ludzi i planety.

To był ekscytujący okres letni dla mnie, zarówno ze względu na przenosiny do Arsenalu, jak i dotarcie do finału mistrzostw świata kobiet, a teraz jestem w pełni skoncentrowana na moim pierwszym sezonie z drużyną – powiedziała Alessia Russo i dodała: – Kocham to, że ta kolekcja to odzwierciedla i nie mogę się doczekać, aby z dumą nosić tę koszulkę w dniu meczu.

Kolekcja będzie dostępna w ograniczonych ilościach i można ją nabyć w Arsenal Direct oraz sklepach Arsenalu.