Aktualności 16 sierpnia 2023

Joanna Jędrzejczyk mówi pas! Była mistrzyni UFC zakończyła karierę sportową

autor: Adrian Janiuk
Była mistrzyni UFC w wadze słomkowej - Joanna Jędrzejczyk postanowiła przejść na sportową emeryturę. 36-letnia zawodniczka ostatnią walkę stoczyła ponad rok temu. Olsztynianka ostatecznie zdecydowała, że już więcej nie wejdzie do oktagonu.

Jędrzejczyk w zasadzie jest na emeryturze od czerwca 2022 roku, kiedy to porażka z Zhang Weili na gali UFC 275 oznaczała koniec kariery. Polka od tego momentu nie walczyła, ale pozostawała częścią programu antydopingowego UFC. Tym samym oznaczało to, że jej kariera pozostawała w zawieszeniu, aż do teraz… 16 sierpnia powiadomiła federację o przejściu na sportową emeryturę.

“JJ” rozważała powrót, ale ostatecznie doznała kontuzji barku i konieczna była operacja. To ostatecznie zniweczyło jej plany ponownej walki. Była mistrzyni UFC przechodzi na emeryturę z rekordem 16-5, w tym z pięcioma obronami tytułu wagi słomkowej najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Nie można całkowicie wykluczyć, że Jędrzejczyk nie zdecyduje się pojawić jeszcze raz w oktagonie. Doświadczona Polka może zdecydować się na walkę pożegnalną, ale wymagałoby to ponownego przystąpienia do programu antydopingowego UFC. Wiąże się to z poddaniem co najmniej sześciomiesięcznym testom przed ponownym dopuszczeniem do rywalizacji.

fot. Instagram/Joanna Jędrzejczyk