Artykuły 18 maja 2023

Kolejna edycja programu Fundacji 4F Pomaga

Fundacja 4F Pomaga ogłasza rozpoczęcie III edycji programu "W zasięgu sportu", którego celem jest budowa nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych dla szkół w całej Polsce.

Startuje III edycja programu “W zasięgu sportu”

„W zasięgu sportu” to program, w którym Fundacja 4F Pomaga promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, poprzez dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego dla wybranej szkoły, która obecnie nie ma takiej infrastruktury lub jest ona w bardzo złym stanie.

Oprócz zapewnienia odpowiedniej infrastruktury sportowej, Fundacja 4F Pomaga mobilizuje uczestników do aktywności fizycznej organizując dni sportu i treningi ze sportowcami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i pasją do sportu. Poprzez organizację zawodów i gier sportowych, dzieci mają okazję wypróbować różne dyscypliny, odkryć swoje talenty i pasje, a także doświadczyć radości płynącej ze spotkania i treningu ze znanymi sportowcami.

4F buduje boiska

Poprzednie edycje

Jednym z głównych celów Fundacji jest dotarcie do miejsc, które często pozostają poza zasięgiem innych form pomocy. Budowa boisk wielofunkcyjnych w szkołach na obszarach, gdzie pomoc bywa ograniczona, ma ogromne znaczenie dla rozwoju lokalnej społeczności i umożliwia dzieciom i młodzieży rozwijanie swoich umiejętności sportowych. W ramach programu „W zasięgu sportu” powstały już dwa boiska wielofunkcyjne w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy (woj. małopolskie) oraz w Publicznej Szkole Podstawowej z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie (woj. opolskie).

W maju świętujemy 3. urodziny Fundacji 4F Pomaga. W ramach jednego z naszych kluczowych programów – „W zasięgu sportu” stworzyliśmy dwa boiska wielofunkcyjne w Sierczy i Kuniowie, które stały się centrum aktywności sportowej dla uczniów. Dzięki nim młodzi ludzie mają możliwość rozwijania sportowych pasji jednocześnie dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Zachęcamy wszystkie szkoły do wypełnienia wniosku i zgłaszania się do programu „W zasięgu sportu” – mówi Igor Klaja, Prezes Zarządu OTCF S.A. i Przewodniczący Rady Fundacji 4F Pomaga.

Zgłoszenia do programu

Program „W zasięgu sportu” kierowany jest do szkół w całej Polsce. Zgłoszenia są bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej i przesłać mailowo na adres info@4fpomaga.org. Spośród przesłanych zgłoszeń, powołana przez Fundację komisja dokona wyboru finalistów. W ramach III edycji projektu “W zasięgu sportu” Fundacja 4F Pomaga zapewnia dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego dla jednej z finałowych szkół.

Zgłoszenia do trzeciej edycji „W zasięgu sportu” przyjmowane są do 11 czerwca 2023 r. Szczegóły programu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej III edycja programu “W zasięgu sportu” | Fundacja 4F Pomaga.

Bieżące działania Fundacji można śledzić na 4fpomaga.org oraz na profilu Fundacji 4F Pomaga na Instagramie i Facebooku.