Aktualności 4 maja 2023

Snoop Dogg zainteresowany zakupem klubu NHL

Ottawa Senators na sprzedaż - wejdź do artykułu i zobacz, kto może zainwestować w klub NHL.

Kolejna światowa gwiazda rozrywki pragnie wejść w świat biznesu sportowego. Jak poinformował portal „The Athletic” tym razem to legendarny raper Snoop Dogg jest zainteresowany zakupem hokejowego klubu Ottawa Senators z ligi NHL.

W listopadzie 2022r. zarząd spółki Senators Sports & Entertainment ogłosił chęć sprzedaży klubu, po tym jak wcześniej w marcu po ciężkiej chorobie zmarł dotychczasowy właściciel Eugene Melnyk. W sobotę na swoim Instagramie chęć zakupu klubu Ottawa Senators ogłosił Snoop Dogg, który dołączył do grupy inwestorów pod kierownictwem Nico Sparksa, producenta z Los Angeles.

Snoop Dogg z chęcią kupienia Ottawy Senators

Cena zakupu Ottawa Senators może przekroczyć nawet miliard dolarów. Nic dziwnego skoro ta organizacja jest tak popularna wśród celebrytów inwestorów. Wcześniej te same intencje zakupu stołecznego klubu ogłosił Ryan Reynolds wraz grupą Remington. Kanadyjski aktor ma już doświadczenie w biznesie sportowym gdyż jest współwłaścicielem walijskiego klubu piłkarskiego Wrexham AFC. W latach 90-tych XX wieku jednym z właścicieli Senators był urodzony w Ottawie piosenkarz Paul Anka.

Snoop Dogg to legenda hip hopu, która posiada wielką rzeszę fanów w mediach społecznościowych, przekraczającą 100 milionów obserwujących, w tym 80,1mln na Instagramie i 20,9mln na Twitterze. Popularność tę potwierdza fakt, że miał okazję wystąpić wspólnie z  takimi artystami jak z Dr. Dre, Eminem, Mary J. Blige i Kendrick Lamar w przerwie Super Bowl LVI rozgrywanym w 2022r. w Los Angeles. Amerykański raper jest fanem hokeja o czym może świadczyć fakt, że często występuje podczas koncertów w koszulkach klubów NHL. W teledysku do piosenki „Gin and Juice” wystąpił w koszulce Pittsburgh Penguins. W grze NHL’20 wydawanej przez EA Sports miał okazję wziąć gościnny udział w roli komentatora.

Obecna organizacja Ottawa Senators występuje w NHL od sezonu 1992/93. Zespół ze stolicy Kanady wystąpił tylko raz w finale o Puchar Stanley’a, mianowicie w 2007 roku kiedy uległ 1-4 w serii Anaheim Ducks. Poza tym Senatorowie 16 razy awansowali do fazy play-off, a w sezonie 2002/03 zdobyli Presidents Trophy jako najlepszy zespół sezonu regularnego.