Artykuły 3 czerwca 2021

Kolejne Euro odbędzie się w Polsce? PZPN powalczy o organizację!

Wczoraj jeszcze nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o chęci organizacji kobiecego Euro przez PZPN. Dzisiaj Zbigniew Boniek podczas konferencji prasowej potwierdził te doniesienia. Polska miałaby zostać gospodarzem Euro 2025, ale do tego jeszcze daleka droga.

Do tej pory kibice nie mieli okazji oglądać żadnego dużego turnieju piłki kobiecej. Euro 2025 będzie zatem pierwszą taką szansą. Na końcowy wybór gospodarza jeszcze przyjdzie poczekać. Prezes PZPN Zbigniew Boniek potwierdził jednak chęć organizacji takiego turnieju w Polsce. Nie znamy jeszcze listy miast i stadionów kandydatów. Póki co wiemy jedynie, że trwają zaawansowane rozmowy z samorządami o możliwości przeprowadzenia Euro w konkretnych miastach.

Ważnym aspektem całego przedsięwzięcia będzie zmiana władzy w związku jesienią tego roku. Dużą rolę w procesie ewentualnego wyboru będzie odgrywał nowy prezes PZPN. Obecnie jednak akcje Polski jako organizatora europejskich, a nawet światowych, rozgrywek, stoją wysoko.

Polska była współgospodarzem Euro 2012 z Ukrainą, ponadto u nas odbyły się takie imprezy jak: Euro U21 w 2017 roku, Mundial U20 w 2019 roku, a także dwa finały Ligi Europy. Warto wspomnieć, że polskie stadiony przejmowały w minionych miesiącach także mecze międzypaństwowe, które nie mogły odbyć się w swoich pierwotnych lokalizacjach, ze względu na przepisy covidowe.