Aktualności 17 marca 2021

Raków Częstochowa wprowadził retro kolekcję na stulecie

Raków Częstochowa w tym roku świętuje stulecie istnienia. Z tej okazji klub wypuścił serię rocznicowych retro koszulek.

Raków w ligowej czołówce

Raków Częstochowa to obecnie jedna z czołowych drużyn PKO BP Ekstraklasy. Zespół, którego trenerem jest Marek Papszun, aktualnie zajmuje trzecie miejsce w lidze. Na dziewięć meczów przed końcem sezonu częstochowanie wydają się więc jednym z zespołów, które powalczą o czołowe lokaty. Nawet mimo, że drużyna gra dopiero drugi sezon z rzędu w najwyższej lidze.

Gdyby Raków zakończył sezon na wysokiej pozycji, byłoby to bez wątpienia doskonałe uczczenie okrągłej rocznicy. Częstochowianie w tym roku świętują bowiem stulecie istnienia. Z tej okazji klub zapowiedział również kilka inicjatyw dla kibiców.

Specjalna kolekcja na stulecie

Jedną z nich jest wprowadzenie do sprzedaży jubileuszowych retro koszulek. Ich krój, choć nowoczesny, ma nawiązywać do lat 20.

Ten historyczny moment świętujemy stylizowaną kolekcją, a w niej czeka koszulka sznurowana pod szyją. W nowoczesny krój wpadają akcenty retro, dodając całości niepowtarzalnego smaku. Jednocześnie złote wykończenia świetnie komponują się z głęboką czernią, wyciągając na pierwszy plan herb klubowy, ulokowany na piersi. Dokładnie na sercu – można przeczytać na stronie internetowej Rakowa.

Unikatową koszulkę można kupić w sklepie internetowym klubu za 129,99 zł. W rolę modela wcielił się powołany ostatnio do reprezentacji Polski Kamil Piątkowski.

Fot. Kamil Piątkowski