Aktualności 9 lipca 2024

PGE Narodowy z tymczasowym rzecznikiem prasowym

autor: Adrian Janiuk
Adrianna Kmak w zastępstwie pełniła funkcję rzeczniczki prasowej oraz tymczasowo objęła funkcję dyrektora ds. komunikacji, promocji i marketingu PGE Narodowego. Poprzednio Kmak pełniła rolę managera public relations. Zawodowo jest związana z PGE Narodowym od 2021 roku.

“Adrianna Kmak jest pasjonatką sportu, co skutecznie łączyła z dziennikarstwem najpierw w portalu iGol, a w późniejszym czasie związana była z redakcją Interia, Telewizją Polską, a także prowadziła popularnego piłkarskiego bloga “Jedno Podanie”. Następnie zaczęła realizować się na płaszczyźnie marketingu i public relations. Swoje zawodowe kroki skierowała do Polskiego Związku Piłki Nożnej, a następnie na PGE Narodowy” – czytamy w serwisie dts24.pl.

Kmak w rozmowie z “Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” opowiadała o swoich pasjach, planach na przyszłość, a także dotychczasowych dokonaniach w karierze.

Kiedy zdecydowałam się na dziennikarstwo, to pojawiały się głosy, że może powinnam wybrać inny kierunek. Byłam jednak strasznie do tego zdeterminowana. W tamtym okresie piłka nożna stała się moją ogromną pasją i zajmowała dużą część mojego życia. Były momenty, kiedy podczas studiów znajomi wybierali się na imprezę, a ja rezygnowałam, bo akurat był wtedy jakiś mecz – wspominała pochodząca z Nowego Sącza Kmak i dodała:

Przez pierwsze cztery lata zajmowałam się dziennikarstwem za darmo i równocześnie studiowałam. Dostawałam akredytacje, możliwość uczestniczenia w wydarzeniach sportowych i zbierałam cenne doświadczenie. Ta branża jest specyficzna, bo w dużej mierze kluczowe są kontakty, relacje z ludźmi, a ja w tym wszystkim dopiero uczyłam się funkcjonować. Wiedziałam jednak, że sama teoria mi nie wystarczy, więc muszę zająć się praktyką tego zawodu – opowiadała.

Kmak pełniła tę funkcję przez kilka miesięcy. Niebawem do pracy z urlopu macierzyńskiego wraca Małgorzata Bajer, Dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu oraz Rzecznik Prasowy PGE Narodowego.

fot. Pressfocus.pl