Aktualności 9 lipca 2024

Piłkarze reprezentacji Holandii znowu wystawili koszulki na licytację

Podczas mundialu w Katarze głośno było o inicjatywie graczy holenderskiej kadry, którzy wystawili swoje koszulki na licytację. Dochód z aukcji został wtedy przeznaczony na rzecz zagranicznych robotników, którzy w fatalnych warunkach wznosili mundialową infrastrukturę, w tym stadiony. W trakcie finałów mistrzostw Europy piłkarze Oranje kontynuują tamtą ideę.

Szczytny cel

Pieniądze uzyskane z licytacji mają zasilić Stichting Het Vergeten Kind (Fundacja Zapomnianego Dziecka), w jej gestii leży zapewnienie bezpiecznego i kochającego domu dla każdego dziecka w Holandii. Niestety, nie dotyczy to ponad 100 000 dzieci. Het Vergeten Kind zatem stara się dbać o te, które mają trudności z powodu wielu problemów w domu, nie mieszkają już ze swoimi rodzicami. Celem fundacji jest zapewnienie dzieciom wsparcia, by były zawsze słyszane i widziane oraz mogły żyć w bezpiecznym i stabilnym środowisku. Wszystko to ma na celu stymulowanie pozytywnego rozwoju, prowadzącego do lepszych i korzystniejszych możliwości dla najmłodszych w przyszłości.

Wpływ Weghorsta na wyniki reprezentacji

Przypomnijmy, że rezerwowy napastnik Holandii, Wout Weghorst, wywiódł w pole Bartosza Salamona i strzelił zwycięskiego gola w samej końcówce meczu Polski z Oranje w fazie grupowej EURO. Ten sam snajper holenderskiej kadry wystąpił w analogicznej roli, czyli jako zmiennik, w niedawnym spotkaniu z Turcją w 1/4 finału mistrzostw Europy. Nie strzelił gola ani też nie asystował przy zwycięskiej bramce w rywalizacji z ekipą znad Bosforu, niemniej miał udział w tej akcji, która zapewniła Holendrom awans do półfinału.

fot. EURO 2024 – Facebook