Aktualności 15 czerwca 2024

Husqvarna zamienia 150 tys. robotów koszących w tańczących fanów futbolu

Niektórzy piłkarze celebrują gole w efektowny sposób, to ich wizytówka. Teraz ten element piłkarskiego spektaklu doczekał się własnej, zrobotyzowanej wersji. Ponad 150 tys. robotów koszących zostało zaktualizowanych, aby świętować zdobycie bramki przez ulubioną drużynę swojego właściciela.

Roboty zostały zaprogramowane tak, aby imitować wybrane, najbardziej kultowe cieszynki w historii piłki nożnej, roboty koszące będą reagować w czasie rzeczywistym, gdy padnie gol i przeżywać radość razem z tobą. Piłkarskie emocje wkraczają na twój trawnik.

Różne rodzaje cieszynek

Teraz Husqvarna umożliwia fanom świętowanie z całą rodziną, włączając do grona kibiców także roboty koszące Automower. Nowa aktualizacja oprogramowania, która została udostępniona ponad 150 tys. właścicieli tych urządzeń, sprawi, że roboty koszące do trawy Husqvarna Automower, będą naśladować trzy klasyczne cieszynki po zdobyciu bramki – Robot, Tornado i 180.

Zachwyt byłego angielskiego napastnika

Wspaniale jest zobaczyć automatyczne kosiarki do trawy Husqvarna, które wykonują cieszynki. Jestem dumny, że firma Husqvarna uhonorowała moją cieszynkę, tworząc jej wersję na robota Automower. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć kosiarki w akcji na moim własnym garden party tego lata. Niezwykle ujęło mnie to powiązanie z robotyką – mówi Peter Crouch, legenda angielskiej piłki nożnej, o nowej wersji swojej słynnej cieszynki.

Jak to działa?

Właściciele po prostu wybierają swoją ulubioną drużynę piłkarską w aplikacji Husqvarna Automover Connect. Gdy wybrana drużyna zdobędzie bramkę, robot koszący będzie świętować, wykonując jeden z trzech tańców, mrugając światłami i grając fanfary. Tablica wyników na wyświetlaczu automatycznej kosiarki będzie również śledzić wynik meczu w czasie rzeczywistym.

Byliśmy w kontakcie z wiodącym na świecie eksporterem w dziedzinie robotycznej ekspresji emocjonalnej, aby odtworzyć te kultowe cieszynki. Było to trudne, ale uwielbiamy wyzwania tak samo jak roboty i piłkę nożną, więc praca nad tym projektem była dla naszych inżynierów świetną zabawą mówi Björn Manneferd, inżynier oprogramowania robotów koszących w firmie Husqvarna.

Co wykorzystuje Husqvarna?

Husqvarna od dawna korzysta z infrastruktury opartej na automatyzacji i IoT, aby dostarczać konsumentom innowacyjne rozwiązania. Przykłady tego, jak Husqvarna wykorzystuje automatyzację, obejmują m.in. automatyczne parkowanie robota koszącego, jeśli prognoza pogody przewiduje mróz lub ulewny deszcz.

Automatyzację można również wykorzystać, aby umożliwić użytkownikom końcowym dostosowanie harmonogramu koszenia do ich trawnika i indywidualnych potrzeb. Obejmuje to na przykład ustawienie różnych interwałów koszenia dla różnych części trawnika, a nawet możliwość wydzielenia części obszaru, aby korzystnie wpływać na bioróżnorodność.

fot. Husqvarna