Aktualności 10 maja 2024

Górnik Łęczna ma nowego prezesa

Górnik Łęczna poinformował, że Maciej Grzywa objął stanowisko prezesa zarządu klubu z Fortuna 1 Ligi. Zastąpił Adama Laskowskiego odwołanego przez radę nadzorczą niespełna dwa tygodnie temu.

Nowy prezes od 11 lat jest związany z klubem z Łęcznej, w którym rozpoczynał pracę od roli koordynatora szkolenia. Z kolei przez ostatnie 7 lat kierował Fundacją Akademia Sportu Górnika Łęczna.

W zarządzie Górnika funkcję wiceprezesa będzie nadal pełnił Sebastian Buczak. Będzie on oficjalnie pełnił rolę zastępcy nowego prezesa.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi, zespół z Lubelszczyzny zajmuje 7. miejsce w tabeli. Górnik wciąż liczy się w walce o miejsce dające prawo gry w barażach o PKO BP Ekstraklasę.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała Górnikowi Łęczna licencję na grę w elicie w przyszłym sezonie. Jednocześnie zobowiązała klub do wykonania zaleceń wynikających z raportu eksperta do spraw infrastruktury oraz producenta sygnału telewizyjnego do końca czerwca tego roku.

fot. gornik.leczna.pl