Aktualności 4 marca 2024

Piętnastoletnia koszulka Bryanta sprzedana za krocie

Los Angeles Lakers w 2009 roku zdobyli mistrzostwo NBA. Przegrali wówczas jeden mecz z Orlando Magic, ale to nie powstrzymało kibica od zakupu koszulki meczowej Kobego Bryanta za ponad 900 tysięcy dolarów. Fioletowa wyjazdowa koszulka Bryanta sprzedana została na Goldin Auctions za dokładnie 915 tysięcy dolarów.

Firma Goldin Auctions ujawniła, że ​​koszulka ma wszystkie oryginale ozdobne naszywki NBA Logoman – w lewym górnym rogu klatki piersiowej oraz naszywka NBA Finals Larry O’Brien Championship Trophy w prawym górnym rogu.

Przypomnijmy, że mimo porażki Bryant spisał się imponująco w tamtym spotkaniu. W tamtej rywalizacji “Czarna Mamba” zdobyła 31 punktów i miał osiem asyst. Był to jedyny mecz, który Lakers przegrali podczas finałów NBA w 2009 roku. Koszulka, w której zagrał Bryant została wylicytowana za 915 tysięcy dolarów.

Na początku lutego tego roku Los Angeles Lakers odsłonił pomnik upamiętniający legendarnego Bryanta, który zmarł w tragicznym wypadku helikopterowym w 2020 roku. Wysoki na blisko sześć metrów posąg stanął przed areną, gdzie drużyna Lakers z Miasta Aniołów rozgrywa swoje mecze.

Bryant grał w barwach Lakers przez 20 sezonów i jest czwartym graczem pod względem liczby zdobytych punktów w historii NBA.

fot. Pressfocus.pl