Aktualności 2 grudnia 2023

Wizerunek czy wynik? W Warszawie odbyła się konferencja “Siła Sportu”

Ponad trzysta osób – sportowcy, ale też nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy czy przedstawiciele sponsorów i organizacji sportowych – wzięło udział w pierwszej tegorocznej konferencji „Siła sportu – uporządkuj, zaplanuj, zadbaj o swoją przyszłość”, która odbyła się w Warszawie. Motywem przewodnim konferencji organizowanej przez Fundację Moniki Pyrek był wizerunek sportowców i jego rola w karierze.

Konferencja odbyła się na stadionie Legii, a wśród panelistów byli dziennikarze sportowi Tomasz Smokowski, Paweł Wilkowicz i Aleksander Dzięciołowski, były dziennikarz, a obecnie specjalista PR Jakub Wasiak oraz reprezentująca markę Adidas Katarzyna Świerczewska i Konrad Kijak z KIA Polmotor. W trakcie paneli dyskusyjnych rozmawiano m.in. o tym, co powoduje, że sportowiec zostaje zapamiętany na lata oraz co największą uwagę zwracają sponsorzy. Były też praktyczne szkolenia z wystąpień publicznych przed kamerą.

Cieszę się, że po ubiegłorocznej konferencji „Siła Sportu” wiele osób zgłaszało nam potrzebę kontynuowania i rozwijania tego projektu. Jestem przekonana, że zarówno panele dyskusyjne, jak i prezentacje i zajęcia praktyczne dały naszym uczestnikom bardzo wiele wartościowych treści, które przydadzą im się w codziennym życiu oraz wpłyną na dalszy rozwój – mówi Monika Pyrek.

W konferencji można było brać udział zarówno stacjonarnie, jak i online. W sali zgromadziło się sześćdziesiąt osób, a wśród nich stypendyści „Skoku w marzenia”, czyli funduszu stypendialnego Fundacji Moniki Pyrek dla utalentowanych sportowców – uprawiający lekką atletykę Maja Słodzińska, Anastazja Kuś i Hubert Trościanka, taekwondzistka Julia Sereda, kolarka Nikola Seremak i teqballista Bartłomiej Frańczuk.

Dla mnie to bardzo dobre doświadczenie i bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w konferencji „Siła Sportu” i warsztatach przed kamerą. Praktyka jest tutaj najważniejsza i wiem, że sporo się tutaj nauczyłam – mówiła Sereda, brązowa medalistka tegorocznej uniwersjady w Chengdu.

Spora grupa, bo ponad dwieście pięćdziesiąt osób, uczestniczyło w konferencji online. Wśród nich była spora grupa utytułowanych sportowców, m.in. lekkoatletki Anna Kiełbasińska i Małgorzata Hołub-Kowalik, uprawiająca podnoszenie ciężarów Weronika Zielińska-Stubińska i była reprezentantka Polski w short tracku Patrycja Maliszewska.

Druga tegoroczna konferencja „Siła sportu – uporządkuj, zaplanuj, zadbaj o swoją przyszłość” odbędzie się 12 grudnia w Gdańsku na stadionie Polsat Plus Arena. Zapisy, zarówno do stacjonarnego udziału, jak i w formule online, prowadzone na stronie internetowej www.fundacjamonikipyrek.pl.

Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji. W Gdańsku tematem przewodnim będzie rola organizacji pozarządowych w rozwoju sportu. To temat, który jest szczególnie ważny dla sportowców na różnych etapach kariery i również po jej zakończeniu – dodała Pyrek.

Projekt „Siła sportu – uporządkuj, zaplanuj, zadbaj o swoją przyszłość” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem motoryzacyjnym konferencji jest Ssang Yong Polmotor.