Aktualności 16 listopada 2023

Grupa AURES Holdings partnerem Legii Warszawa

Grupa AURES Holdings, właściciel centrów samochodów AAA Auto, została oficjalnym partnerem Legii Warszawa. Oprócz ekspozycji marki na stadionie i tworzenia wspólnego kontentu online, partner będzie wspierał logistycznie również działalność Fundacji Legii.

– Partnerstwo z Grupą AUERS Holdings jest potwierdzeniem atrakcyjności naszej oferty sponsoringowej. Jesteśmy zadowoleni, że kolejne firmy, będące liderami swoich obszarów rynku, są zainteresowane wspólnymi aktywnościami i ekspozycją produktów przy współpracy z nami, dostrzegając potencjał marketingowy i ogromną rozpoznawalność marki klubu – mówi dyrektor komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza.

Obaj partnerzy posiadają już doświadczenie w realizacji wspólnych akcji dla kibiców i projektów społecznych realizowanych przy udziale Fundacji Legii. Logotyp AAA Auto będzie prezentowany podczas meczów Legii Warszawa na bandach elektronicznych przy boisku i w strefie VIP.

– Cieszymy się, że jako lider rynku samochodów używanych mogliśmy połączyć siły z Legią Warszawa. Partnerstwo zapewni nam nowe możliwości nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami bezpośrednio na stadionie, jednocześnie wspierając sport, który kochamy. Od dłuższego czasu wspieramy Legię doraźnie, dlatego teraz zdecydowaliśmy się na stałe partnerstwo. Wierzę, że dzięki temu połączeniu będziemy jeszcze bardziej zwiększać i tak już rekordową sprzedaż samochodów w Polsce – powiedział Paweł Molasy, country business manager AAA AUTO w Polsce.

Grupa AURES Holdings istnieje w tym roku na rynku od 31 lat ze swoją siecią centrów samochodów używanych i prawie nowych AAA AUTO. Posiada sieć ponad 60 salonów na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec. Oferuje ponad 12 000 samochodów. W trakcie swojego istnienia obsłużyła już ponad 3 miliony klientów w zakresie zakupów i sprzedaży. Grupa sprzedaje prawie 100 000 samochodów rocznie, co czyni ją największym sprzedawcą samochodów używanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na rynkach zachodnich działa poprzez spółkę Driverama. Właścicielem grupy jest brytyjsko-polski fundusz inwestycyjny Abris Capital Partners.

Legia Warszawa to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Polsce, posiadający 16* tytułów mistrzowskich, 19 Pucharów Polski oraz będący liderem klasyfikacji wszech czasów Ekstraklasy. Jest również najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym klubem w Europie Centralnej, którego media społecznościowe obserwują blisko 2 miliony fanów.

Legia została założona w 1916 roku przez legionistów Marszałka Józefa Piłsudzkiego na wschodnim froncie podczas I wojny światowej. Stadion Legii zlokalizowany jest w centrum Warszawy i może pomieścić 31 tysięcy widzów. W trwającym sezonie 2023/24 na obiekcie przy Łazienkowskiej 3 odnotowuje się najwyższą frekwencję w Polsce – ponad 24 tysiące.

Legia to jedyny polski klub, który dwukrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów – w sezonach 1995/1996 i 2016/17. Największymi sukcesami legionistów na arenie międzynarodowej są półfinał Pucharu Europy w sezonie 1969/1970, półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów 1990/1991 oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzów 1995/1996. W 2020 roku klub otworzył najnowocześniejszy ośrodek piłkarski i obiekt badawczo-rozwojowy w tej części Europy – Legia Training Center.

fot. Legia Warszawa