Aktualności 13 listopada 2023

Trenerzy Chelsea podzielą się wiedzą na Lech Conference

Chelsea FC to klub, który od wielu lat gości na początku grudnia na poznańskiej ziemi przy okazji zarówno Enea Lech Cup, jak i Lech Conference. Tradycji stała się zadość, bo i w piątek, 1 grudnia dwóch przedstawicieli Anglików wystąpią na jednej z największych konferencji szkoleniowych w kraju w roli prelegentów. Po raz drugi przed publicznością w Hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku zamelduje się Ben Knight, któremu będzie partnerował Sam Page.

Konfrontacja europejskich stylów szkoleniowych – to hasło, pod którym odbywa się tegoroczna edycja Lech Conference. Pierwszym klubem, który podzieli się z uczestnikami tego wydarzenia swoją wiedzą, metodologią oraz filozofią szkolenia będzie Hajduk Split reprezentowany przez Zvonimira Milicia, o czym pisaliśmy na początku tego tygodnia. Ogromnym zainteresowaniem trenerów odwiedzjących Halę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza cieszy się każdego roku także sposób, w jaki pracuje się z młodzieżą na Wyspach Brytyjskich. Organizatorzy jednej z flagowych imprez Kolejorza stanęli więc na wysokości zadania, zapraszając do wystąpienia dwóch doświadczonych szkoleniowców grup młodzieżowych z angielskiej Chelsea FC, Sama Page’a oraz Bena Knighta. Drugi z nich miał już okazję pełnić rolę prelegenta na Lech Conference w 2019 roku, gdy opowiadał o drodze, jaką pokonał w “The Blues” były uczestnik Enea Lech Cup, Faustino Anjorin.

W piątek, 1 grudnia tematem wykładu obu wyżej wymienionych panów będzie: “Metodologia szkolenia akademii Chelsea – tworzenie środowiska dla podejmowania własnych decyzji”.

Dążyliśmy do tego, by wyjść naprzeciw potrzebom uczestników konferencji, którzy w swoich ankietach po poprzednich edycjach wydarzenia akcentowali chęć zapoznania się z metodologią w angielskich klubach. Nie mamy wątpliwości, że trenerzy z Chelsea uczynią tegoroczną imprezę jeszcze bardziej wartościową. Tym bardziej, że trener Knight doskonale zna jej charakter i wie, że oprócz części teoretycznej sporą uwagę przywiązuje się u nas do tej praktycznej. I obaj przedstawiciele tego klubu pokażą na żywym organizmie, w jaki sposób pomaga się w nim trenerom i zawodnikom podejmować możliwie jak najbardziej efektywne decyzje – tłumaczy koordynator Lech Conference 2023, Tomasz Mendry.

Od początku listopada trwa otwarta sprzedaż na Lech Conference 2023. Liczba miejsc na wydarzenie jest limitowana, warto zapewnić je sobie już dziś i skorzystać z licznych benefitów. Do tych należy zniżka 20 złotych dla każdego uczestnika konferencji podczas zeszłorocznej edycji, zniżka 10 procent dla każdego uczestnika, który zapisze się w grupie liczącej co najmniej pięć osób, a także promocja na zakwaterowanie w hotelach współpracujących z Lechem Poznań.