Aktualności 5 listopada 2023

Krzysztof Stanowski startuje z kanałem na WhatsAppie. “Bardzo intensywny okres”

autor: Adrian Janiuk
Krzysztof Stanowski za pośrednictwem portalu X (dawniej Twitter) ogłosił, że będzie prowadził kanał na WhatsAppie. – Przede mną bardzo intensywny okres i jeśli chcecie go przejść wraz ze mną, będzie mi bardzo miło – zwrócił się dziennikarz do swoich obserwujących. Będzie to nowa działalność Stanowskiego po rozstaniu z Kanałem Sportowym.

Stanowski w połowie października oficjalnie poinformował, że rozstaje się z Kanałem Sportowym. Nieoficjalnie mówiło się, że nie wszyscy założyciele KS dobrze dogadywali się ze sobą. Dziennikarz wspomniał o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia. Teraz znany dziennikarz ogłosił jaka będzie jego dalsza droga zawodowa. Postanowił założyć kanał na WhatsAppie.

“Założyłem więc swój kanał, gdzie będę mógł wrzucać różne informacje, linki itd. Przede wszystkim nastawiam się na bardziej szczegółowe i szybsze informowanie na temat nowych planów (a potem ich realizacji). Polecam kliknąć, jeśli ktoś korzysta na co dzień z tego komunikatora” – brzmi treść wpisu popularnego “Stana”.

Po kliknięciu w link użytkownicy zostaną przekierowani do nowego kanału Stanowskiego, który obserwuje ponad 12 tys. osób. 41-letni dziennikarz zamieścił pierwszy wpis: “Cześć wszystkim. Nie wiem do końca jak te kanały będą działać, ale jako aktywny użytkownik WhatsAppa mam nadzieję, że to będzie bardzo wygodny sposób do dzielenia się tym, co się aktualnie dzieje lub za moment będzie działo wokół mnie. Na Twitterze dzielę się jakimiś spostrzeżeniami, które – nie ma co kryć – są często spostrzeżeniami z d***, natomiast tutaj to będzie raczej kanał informacyjny, zwłaszcza że z tego co rozumiem komunikacja jest jednostronna (niestety, możecie tylko dodawać emotki, ale nie macie jak odpisywać). Przede mną bardzo intensywny okres i jeśli chcecie go przejść wraz ze mną, będzie mi bardzo miło”. Premierowy post cieszy się dużym odzewem i zebrał ponad 4 tysiące reakcji.

O zaletach funkcjonowania kanałów na tym komunikatorze możemy przeczytać na stronie internetowej WhatsApp. “Kanały WhatsApp pomagają użytkownikom uzyskiwać prywatny i bezpieczny dostęp do informacji, które ich interesują. Aby chronić Twoją prywatność na kanałach:

– Osoby wyświetlające kanał, w tym inni obserwujący kanał, nie widzą ani Ciebie, ani sposobu, w jaki wchodzisz w interakcje z treściami na kanale. Nie widzą Twojego imienia, numeru telefonu, obrazu profilowego, reakcje na treści na kanale ani tego, jak głosujesz w ankietach (za wyjątkiem administratorów),

– Twoje kontakty nie widzą, które kanały obserwujesz ani jak wchodzisz w interakcje z treściami na tych kanałach (chyba, że dany kontakt jest administratorem kanału, który obserwujesz)”.