Aktualności 3 października 2023

Czas na szósty sezon PKO BP Ekstraklasy Games

Wraz z premierą najnowszej odsłony gry piłkarskiej EA SPORTS FC powraca PKO Bank Polski Ekstraklasa Games! Nowy format rozgrywek, większa liczba turniejów i jeszcze większe emocje — to czeka graczy jak i fanów esportowych rozgrywek w najbliższych miesiącach.

PKO Bank Polski Ekstraklasa Games, czyli oficjalne Mistrzostwa Polski w grze EA SPORTS FC 24, są częścią światowego ekosystemu EA SPORTS FC PRO. W ramach szóstej edycji największych krajowych rozgrywek odbędzie się zarówno faza Open przeznaczona dla amatorów chcących rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym esportem, jak i faza Pro przeznaczona dla najlepszych graczy w Polsce.

Czas na szósty sezon PKO Bank Polski Ekstraklasa Games!

Kwalifikacje DRAFT

Pierwszą nowością w tym sezonie są turnieje kwalifikacyjne DRAFT, które wyłonią nowych zawodników w rozgrywkach PRO. W trzech turniejach kwalifikacyjnych online jest do zdobycia sześć slotów do DRAFT-u. Pozostałe 12 miejsc zajmie czołowa dwunastka z poprzedniego sezonu zasadniczego PRO.

Po zakończeniu kwalifikacji kluby będą wybierać, który gracz będzie ich reprezentował w rozgrywkach PRO.

Ekstraklasa Games OPEN

Turnieje kwalifikacyjne do finałów OPEN to format, który był obecny już podczas poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasa Games. Osiem turniejów kwalifikacyjnych, rozgrywanych zarówno offline jak i online. Wyłonią one w sumie ośmiu graczy, którzy będą rywalizować w Finałach OPEN.

Pierwszy przystanek to Poznań, gdzie zostaną rozegrane dwa turnieje kwalifikacyjne OPEN. Dokładny terminarz i miejsca rozgrywanych turniejów kwalifikacyjnych podamy już wkrótce w naszych mediach społecznościowych i na Discordzie PKO BP Ekstraklasy.

Turnieje 1. Ligi

W tym sezonie do struktury rozgrywek dołączają kluby z 1. Ligi z dedykowanymi turniejami. Gracze reprezentujący kluby z zaplecza Ekstraklasy będą mogli rywalizować online. Najlepsza dwójka bezpośrednio awansuje do Wielkich Finałów rozgrywek PKO BP Ekstraklasa Games, a zawodnicy z miejsc 3-5 wezmą udział w Barażach.

Ekstraklasa Games PRO

Rozgrywki PRO w tym sezonie nie będą się odbywać w systemie ligowym, a zostanie rozegranych 8 turniejów online, podczas których zawodnicy będą zbierać punkty.

W każdym turnieju zostaną utworzone 3 grupy 6-osobowe. Podczas pierwszego turnieju grupy będą losowane, od drugiego powstanie podział na koszyki 3-osobowe tworzone na podstawie poprzednich rozgrywek. Najlepsza szóstka w końcowej tabeli po ośmiu turniejach awansuje do Wielkich finałów, a zawodnicy z miejsc 7-12 wezmą udział w Barażach. Zmiana formatu spowoduje, że czeka nas jeszcze bardziej zacięta rywalizacja i walka do ostatniego turnieju o jak najwyższe lokaty. Nowością również jest to, że za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w każdym z ośmiu turniejów PRO pojawią się nagrody pieniężne w postaci 500 zł dla zwycięzcy i 125 zł dla zdobywcy drugiego miejsca.

Start rozgrywek PRO jest zaplanowany na 6 lutego, a zmagania będą odbywać się co tydzień (wtorek, środa). Fani będą mogli śledzić rywalizację najlepszych graczy w kraju podczas cotygodniowych transmisji online przez osiem tygodni.

Czas na szósty sezon PKO Bank Polski Ekstraklasa Games!

Finały OPEN, Baraże i Wielkie Finały

W Finałach OPEN wezmą udział zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych OPEN. Rozgrywki odbędą się online. Trzech najlepszych graczy z tego wydarzenia awansuje do Barażów.

Zarówno w barażach (13-14.04.2024) jak i w wielkich finałach (27-28.04.2024), gdzie poznamy nowego mistrza Polski, zagra 12 uczestników. Stawkę obu tych turniejów offline uzupełnią najlepsi z formuły PKO BP Ekstraklasa Games Open oraz z rozgrywek 1. Ligi.

Pula nagród całego turnieju wyniesie 45 tysięcy złotych. Najlepszy zawodnik tego sezonu wystąpi w FC PRO World Championship, a oprócz tego razem z wicemistrzem Polski zagrają w fazie grupowej eChampions League.

Partnerem Tytularnym turnieju trzeci rok z rzędu jest PKO Bank Polski. Partnerem technicznym fazy Open jest Sony PlayStation, a całe rozgrywki organizowane są na licencji udzielonej przez wydawcę gry – EA SPORTS.