Aktualności 18 września 2023

Real Madryt nie ma sobie równych także w… Internecie

autor: Adrian Janiuk
Realmadrid.com jest najczęściej odwiedzaną stroną internetową, jeśli chodzi o kluby piłkarskie na świecie i to już po raz siódmy z rzędu. W sezonie średnia miesięczna liczba odwiedzin wyniosła 8,9 miliona użytkowników – poinformowała firma analityczna ds. mediów cyfrowych SimilarWeb.

Już siódmy raz z rzędu Realmadrid.com jest najczęściej odwiedzaną stroną internetową klubu piłkarskiego na świecie, odnotowując prawie 9 milionów wizyt miesięcznych. Firma analitycza ds. mediów cyfrowych SimilarWeb, ustanowiła rekord sezonu: 66,7 miliona unikalnych użytkowników (osoby, które odwiedziły stronę przynajmniej raz), co stanowi wzrost o 38 procent w porównaniu z poprzednim sezonem.

Realmadrid.com zanotowała łącznie 108 milionów sesji i ponad 506 milionów odsłon stron, przewyższając wyniki poprzedniego roku. Wirtyna dostępna w językach: hiszpańskim, angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, japońskim, chińskim, hindi i arabskim, rozwijanie treści na arenie międzynarodowej przyczyniło się do zwiększenia obecności strony w wielu krajach.

W tym roku 74 procent ruchu na Realmadrid.com pochodzi z urządzeń mobilnych. Użytkownicy to głównie grupa wiekowa 18-34 lat, która stanowi 48 procent ogółu odwiedzin.

Na drugim miejscu wśród światowych klubów piłkarskich w tym zestawieniu znajduje się Manchester United. Stronę klubu z Old Trafford odwiedziło w sezonie 6,3 mln użytkowników. Na trzecim miejscu jest Arsenal (5,9 mln odsłon).

TOP 10 NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANYCH STRON INTERNETOWYCH KLUBÓW PIŁKARSKICH NA ŚWIECIE:

1. Real Madryt – 8,9 mln użytkowników
2. Manchester United – 6,3 mln
3. Arsenal – 5,9 mln
4. Bayern Monachium – 5,5 mln
5. Manchester City – 5,3 mln
6. Liverpool FC – 4,8 mln
7. FC Barcelona – 4,3 mln
8. Chelsea – 4,2 mln
9. PSG – 1,9 mln
10. Juventus – 1,5 mln

fot. Pressfocus.pl