Aktualności 16 września 2023

Klub Premier League przedłużył partnerstwo z ligą NFL

Tottenham Hotspur i National Football League (NFL) ogłosiły rozszerzenie swojego partnerstwa do sezonu 2029/2030. W ramach umowy obiekt "Kogutów" otrzymał oficjalny status stadionu NFL w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z warunkami rozszerzonego partnerstwa co najmniej dwa mecze NFL w sezonie zasadniczym w każdym roku będą nadal rozgrywane na światowej klasy wielofunkcyjnym stadionie – jedynym zbudowanym specjalnie na potrzeby meczów NFL poza Stanami Zjednoczonymi. Zaplecze obejmuje własną powierzchnię do gry, szatnie i pomieszczenia multimedialne.

To pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo zaowocowało już serią meczów przed całkowicie wyprzedaną publicznością w Tottenham, a 12 z 32 drużyn ligi miało już okazję zagrać na stadionie. Podczas październikowych Igrzysk NFL London Games w 2023 r. zostaną tam rozegrane dwa spotkania.

Nasza współpraca z ligą NFL stanowi integralną część naszej szerszej wizji stadionu oraz zapewnienia obiektu sportowego i rozrywkowego w Londynie. Tworzenie dodatkowych, powtarzalnych źródeł przychodów w celu ponownego inwestowania w naszą działalność piłkarską jest kluczową częścią modelu finansowego klubu – powiedział Daniel Levy, prezes Tottenhamu.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, przyznał: – Londyn jest światową stolicą sportu, a rozszerzone partnerstwo pomiędzy Tottenhamem Ho i NFL to fantastyczna wiadomość dla klubu i naszego miasta. Stadion Tottenhamu szybko stał się miejscem najważniejszych spotkań piłkarskich. Co roku pobudza lokalną gospodarkę Londynu o ponad 300 milionów funtów. Dzięki kolejnym meczom NFL rozgrywanym na obiekcie fani sportu na całym świecie będą mogli jeszcze bardziej cieszyć się z tego, co ma do zaoferowania nasza wspaniała stolica.

Stadion Tottenhamu był także gospodarzem dodatkowych inicjatyw NFL, w tym:

  • Wydarzenia społecznego Fundacji NFL w Wielkiej Brytanii organizowanego we współpracy z klubem i Nike, dającego miejscowej młodzieży możliwość wzięcia udziału w zajęciach związanych z piłką nożną i futbolem amerykańskim wraz z doświadczonymi trenerami.
  • Drużyna Miami Dolphins dokonała wyboru w szóstej rundzie draftu do NFL 2023 na żywo ze stadionu, a aktorzy z “Teda Lasso” ogłaszali wybór.
  • NFL Academy Combine, w którym młodzi gracze z całej Wielkiej Brytanii zaprezentowali umiejętności piłkarskie, z ambicją dołączenia do programu NFL Academy. Akademia zapewnia utalentowanym studentom ścieżki zatrudnienia, edukacji i stypendiów w futbolu uniwersyteckim NCAA w USA.
  • NFL International Combine, w ramach którego identyfikuje się potencjalnych utalentowanych graczy z ponad 12 krajów w ramach programu NFL International Player Pathway.

fot. NFL