Aktualności 15 września 2023

G2A.COM partnerem Drift Masters European Championship

G2A.COM, największy na świecie marketplace dla cyfrowej rozrywki, został długoterminowym partnerem Drift Masters European Championship. G2A.COM będzie Partnerem Głównym najlepszej europejskiej serii zawodów driftowych. Partnerstwo ogłoszono przed Wielkim Finałem Drift Masters na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Drift Masters European Championship to najszybciej rozwijająca się organizacja driftingowa na świecie. Powstała w 2014 roku jako skromne zawody składające z trzech rund, rozgrywane na małym, specjalnie wybudowanym torze. Dziś seria Drift Masters to najważniejsze mistrzowskie zawody w Europie cieszące się popularnością w wielu krajach.

W obecnym sezonie odbyło się już pięć rund – w Irlandii, Szwecji, Finlandii, Łotwie i Niemczech. Kibice mieli okazję obserwować rywalizację takich kierowców jak mistrz świata WRC Kalle Rovanperä, lider klasyfikacji generalnej Drift Masters Connor Shanahan, czwarty kierowca Rajdu Dakar Jakub Przygoński, czy ubiegłoroczny zwycięzca Drift Masters Piotr Więcek. Wielki Finał sezonu odbędzie się 15 i 16 września na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Największe zawody w historii światowego driftingu obejrzy z trybun niemal 55 tysięcy widzów.

G2A.COM przez długi czas na dużą skalę wspierał e-sport, Drift Masters jest doskonałą okazją na rozszerzenie tego wsparcia na tradycyjne zawody, zgodnie z mottem firmy Gate 2 Adventure. Jest to również częścią nowej strategii biznesowej G2A.COM, polegającej rozszerzeniu portfolio poza oferty gamingowe, na przykład gift cardy, czy subskrybcje, i otwarciu na nowych, bardziej mainstreamowych odbiorców.

Cieszymy się z rozpoczęcia długoterminowej współpracy z Drift Masters i jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami. Od lat jestem wielkim fanem sportu, doceniam ogromny wysiłek zawodników i piękno rywalizacji. Jesteśmy dynamiczną marką i sport jest dla nas naturalnym kierunkiem. Poza tym biznes i sport mają ze sobą wiele wspólnego – wymagają poświęcenia i pasji, dostarczają emocji i emocji. Z danych wynika, że fani gier są niezwykle zaangażowani w sport. G2A.COM oznacza Gate 2 Adventure i sport, a w szczególności drifting, uważamy za wspaniałą przygodę dostarczającą wielkich emocji. To dla nas początek nowej podróży, do której zapraszamy wszystkich fanów sportu i gier – powiedział Bartosz Skwarczek, założyciel i dyrektor generalny Grupy G2A.

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z G2A.COM w ramach długoterminowego partnerstwa. Drifting to najszybciej rozwijający się sport motorowy, który dostarcza kibicom ekscytujących przeżyć. Dołączenie globalnego partnera, takiego jak G2A.COM potwierdza nasz rozwój i daje nowe możliwości. Drift Masters otwiera przed kibicami sportów motorowych niezwykły świat i dzięki nieocenionemu wsparciu G2A.COM jesteśmy w stanie zamienić nasze marzenia w rzeczywistość – powiedział Adam Krawczak, prezes Drift Masters Grand Prix