Aktualności 15 września 2023

Klub o najdłuższej nazwie na świecie ma wielkiego sponsora

autor: Adrian Janiuk
Drużyna o najdłuższej nazwie na świecie będzie nosić logo hiszpańskiej ligi na swoich koszulkach. LaLiga została sponsorem Clwb Pêl Droed Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch Football Club – walijskiego klubu. Logo LaLiga będzie na koszulkach i w nazwie klubu, gdzie każde z pięciu "LL" zostało zastąpione nowym logo LaLiga.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch Football Club to walijska drużyna, która powstała w 1899 roku. Ten ponad stuletni zespół obecnie rywalizuje na piątym poziomie rozgrywkowym.

Najbardziej rozpoznawalną cechą tego klubu jest niebywale długa nazwa, która jest uważana za najdłuższą w historii futbolu. Skrótowo, drużynę tę nazywa się również Llanfairpwll FC.

Ostatnio, Walijczycy przyciągnęli uwagę, podpisując nieoczekiwaną umowę sponsorską. LaLiga stała się oficjalnym sponsorem Clwb Pel Droed Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch Football Club, a logo hiszpańskiej ligi pojawi się na koszulkach brytyjskiego zespołu. Według informacji podanych przez “BBC Sport”, umowa ma obowiązywać przez rok.

Partnerstwo wpisuje się w 125. rocznicę istnienia drużyny. Po raz pierwszy piłkarze tego zespołu koszulkę z logiem LaLiga założą już w najbliższym meczu przeciwko Holyhead Town. Na tablicy witającej klub w centrum sportowym, spośród 58 liter tworzących nazwę, wszystkie jedenastu “L” zastąpiono logo LaLiga.