Aktualności 5 września 2023

Philips i PSV kontynuują najdłuższą współpracę w historii sportu

autor: Adrian Janiuk
Holenderski producent elektroniki Philips był współzałożyciele klub PSV Eindhoven w 1913 roku. Philips i PSV nieprzerwanie współpracują od 110 lat i pobili rekord pod względem najdłuższego okresu sponsorowania drużyny sportowej.

Po zdobyciu 24 tytułów Eredivisie i Pucharów KNVB współpraca pomiędzy obiema stronami układa się wręcz wzorowo. PSV, co oznacza Philips Sport Vereniging (Stowarzyszenie Sportowe Philipsa), ogłosiło rekord na swojej dorocznej gali w obecności sędziego rekordów Guinnessa, Joanne Brent.

Choć interpretacja sponsoringu zmieniała się przez lata, jesteśmy zadowoleni z zaangażowania Philipsa – powiedział dyrektor generalny klubu, Marcel Brands.

PSV to drugi najbardziej utytułowany zespół w historii holenderskiego futbolu i klub bogaty w historię. Wielcy zawodnicy, tacy jak Ruud Gullit, Jaap Stam czy brazylijska gwiazda Ronaldo, odnosili sukcesy w Eindhoven zanim trafili do największych drużyn Europy. Klub miał również wielu znakomitych trenerów, w tym Ronalda Koemana, Guusa Hiddinka czy Sir Bobby’ego Robsona.

Partnerstwo PSV i firmy Philips rozpoczęło się dokładnie w 1913 roku, gdy PSV zaczęło rozgrywać swoje pierwsze mecze. Siedziba klubu z Eindhoven znajduje się kilka mil od głównej siedziby Philipsa.

fot. PSV