Aktualności 3 września 2023

FC Barcelona zaprezentowała nowe stroje

autor: Adrian Janiuk
FC Barcelona zaprezentowała swój trzeci komplet strojów na sezon 2023/24. Kibice Dumy Katalonii będą mieli okazję zobaczyć swoich ulubieńców w najnowszych koszulkach już w najbliższym meczu.

Najnowsza koszulka mistrzów Hiszpanii jest w delikatnym odcieniu akwamarynu, która wzbudza inspirację i kreatywność. Podkreśla to, co reprezentuje FC Barcelona, czyli historię, styl gry i młode talenty wychowane w La Masia, które są źródłem inspiracji dla milionów na całym świecie.

Trzecia koszulka Barcelony na sezon 2023/24 ma nowatorski design i łączy niepowtarzalne kolory. Drużyna Xaviego Hernandeza po raz pierwszy założy nową koszulkę już w niedzielę, 3 września. Wówczas Robert Lewandowski i spółka zmierzą się w meczu wyjazdowym z CA Osasuna.

Po udanej premierze drugiej koszulki na sezon 2023/24, która hołduje założycielowi stylu gry Barcy, Johanowi Cruyffowi, przyszedł moment na zupełnie nowy projekt. Nowa koszulka ma także pełne tło w barwach Blaugrany, przywołując klubowe DNA. Kolory Dumy Katalonii znajdują się również na mankietach rękawków, przy czym głównym kolorem koszulki, spodenek i skarpet jest delikatny akwamaryn.

Na koszulkach znajdą się także logo głównych partnerów klubu, z Spotify obok Nike z przodu. Logo marki telewizorów Ambilight będzie umieszczone na rękawie koszulki pierwszej drużyny męskiej. Natomiast logo Bimbo będzie widniało na rękawie koszulki pierwszej drużyny żeńskiej jako głównego sponsora drużyny i globalnego partnera klubu. W ramach współpracy z fundacją na koszulkach będzie również nadal widnieć logo UNHCR/ACNUR pod numerem.

Koszulka jest wykonana w stu procentach z przetworzonych butelek plastikowych, które są przetapiane, żeby uzyskać bardzo cienki materiał. Podczas produkcji trykotu wielką wagę przywiązano do wpływu na środowisko. Herb Barcy również jest wykonany z przetworzonych materiałów.

fot. FC Barcelona